Niitväljal avati koolisõiduhooaeg

Möödunud pühapäeval , 26. jaanuaril peeti Niitväljal Talvine Koolisõiduvõistlus, mille erinevates klassides võidutsesid Meriel Isok, Stella-Marii Tamme, Marit Poltimäe, Sirly Tillmann ja Dina Ellermann.

Külmakartuses oli võistlusel kahjuks palju äraütlejaid, kuid tegelikult oli Niitvälja maneež ootamatult soe ja hooaja avavõistlus koolisõidus sai kenasti peetud.

Nagu ikka, osutus osavõturohkeimaks A taseme programm, kus avatud klassis osales 14 ja laste arvestuses koguni 19 paari. Viimaste hulgas osutus tugevaimaks kehtiv lasteklassi meisterpaar Stella-Marii Tamme (Niitvälja) ja Calendula, kes kogusid tulemuseks 67,200 %. Neile järgnesid Carinee Ainola (Niitvälja) ja Herr Ilves ning Hanna-Ly Haavik (KRT) ja Tarson. Avatud klassi võitsid Meriel Isok (Tondi) ja Calina tulemusega 64,200 %, järgnesid Iiris Tohvrel (Niitvälja) ja Cameja ning Marina Droždova (Niitvälja) ja Ferrari.

L klassi kogunes 8 juuniorpaari, kellest parima skoori kogus taas Stella-Marii Tamme Calendulal (67,188 %), edestades Laura-Maria Lukast (Viljandimaa) ja Zäzi ning Fey Piiri (KRT) ja Aariat. Avatud klassis võttis mõnevõrra üllatuslikult võimsa võidu hoopis kolmevõistleja Marit Poltimäe (Kurtna) hobusel Lehitka (68,203 %), edestades Getter Kangurit (Tondi) ja Ashwani ning Marina Droždovat ja Ferrarit.

M klassis võidutsesid nelja paari seas Sirly Tillmann (Kurtna) ja Butopiar, skoorides 67,333 %, mis jättis teiseks Getter Kanguri ja Ashwani ning kolmandaks Grete Hussari (Saaremaa) ja Rohan Warriori.

R klassist võtsid osa kolm vaprat ning kohad jagunesid järgnevalt: võitis Dina Ellermann (Tondi) Royal Pokemonil tulemusega 66,798 %, teise ja kolmanda koha jaotasid väga tasavägises võitluses omavahel vastavalt Grete Hussar ja Rohan Warrior ning Sirly Tillmann ja Butopiar.

Tulemused leiate: http://hobumaailm.ee/?page=37&m=1&y=2014&id=1300

Vaata ka pilte: http://www.kyllitedre.com/DRESSAGE/Niitv%C3%A4lja-Talvine-KS-2014/L-M-R/