Niitväljal jagati välja tänavused esimesed sisemeistritiitlid takistussõidus

Lasteklassi võitja Birgit Adler ja Lady; foto Celin Lannusalu

Lihavõtte laupäeval peeti Niitvälja ratsakeskuses takistussõidu sisemeistrivõistlused (SMV) laste- ja U25 võistlusklassis, kus kuldmedalid võitsid Birgit Adler ja Stefani Sabrodin.

 

Tegemist oli esimesega kolmest takistussõidu sisemeistrivõistluste võistlusest ja põnevust jagus küllaga, sest üllataval kombel võtsid täna võidud just viimasena startijad.

 

Esimesena asusid medaleid püüdma lapsed, keda oli tänavu stardis 9 võistluspaari. Tase tundus üsna erinev ja lõpuks andsid tooni just poniklassis rohkelt kogemusi kogunud sõitjad. Tänavused sisemeistrid selguvad kõikides vanuseklasside kahevoorulise võistluse tulemusena. Lasteklassi teise ehk võitjate vooru pääsesid täna hüppama kõik paarid, kes esimeses sõidus tulemuse kirja said, sest osalejaid oli vähe. Seitsmest võistlejast suutis ainukesena puhtalt raja läbida viimasena startinud Birgit Adler (Pärnumaa RSK, treener Janely Saar) hobusel Lady, kindlustades nii endale kuldmedali. Kiireim „neli“ ehk ühe veaga lõpetas Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK, treener Aldo Kanepi) hobusel Elottilina, saades tasuks hõbemedali. Pronksile sõitsid end Kerli Lõbus (Viljandimaa RSK, treener Marin Varblane) ja Pikee.

 

 

Lasteklassi esikolmik: Mia-Marleen Lanno, Birgit Adler ja Kerli Lõbus; foto Celin Lannusalu

Birgitile oli see esimene medal ratsaspordis ja kohe kuldne. „Kuna enne mind ei olnud ühtegi vigadeta sõitu, siis tuli vaid puhtalt sõita ja ei pidanud lõikama ning väikeseid pöördeid tegema,“ kommenteeris Birgit tänast sooritust viimases voorus. Noor sportlane ütles, et tundis ennast võistlusel täitsa kindlalt, teises voorus siiski tuli väike närv sisse. Oma tulemuse üle on ta loomulikult rõõmus.

Päeva naelaks osutus publikumenu järgi U25 klassi sõit. Siin oli osalejaid 21, kellest mõnedki tulid starti kahe hobusega. SMV arvestuses läks sel juhul kirja parem tulemus. Ka siin pidid võistlejad teise vooru pääsemiseks tublisti pingutama, et jõuda kümne hulka, sest 10 osalejat said võimaluse medalitele heidelda. Vigu tehti palju ja teise ehk võitjate vooru jõudsid kaheksa puhta sooritusega ja kaks ühe veaga sportlast. Kuna karistuspunkte esimesest voorust kaasa ei võetud, hakkas kogu mäng otsast peale.

Kohe esimene startija, Helen-Britt Liidemann hobusel Gwenna N (RK Ruila Tall, treenerid Riina Pill ja Rein Pill) tegi kiire ja puhta sõidu, mis tõi talle lõpuks ponksmedali. Järgmise puhta soorituse tegi Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) hobusel Lasca 14, jäädes Liidemannile alla ca 1 sekundiga, mis jättis ta esimesena medalikohalt välja. Liidemanni aja lõi üle alles teises soojenduses startinud Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) täkul B Captain Norman, viies seega koju hõbemedali. Viimasena läks starti Stefani Sabrodin (Tartu Kalevi RK) oma tublil partneril Peperonil. Mullune sama vanuseklassi Eesti meister ei eksinud ja lõi Susani aega rohkem kui kolme sekundiga. Nii oligi võit käes ja kuldmedal kaelas. Nii Susan kui Stefani treenivad Hanno Ellermanni käe all.

 

 

U25 esikolmik: Susan Kaleta, Stefani Sabrodin, Helen-Britt Liidemann; foto Celin Lannusalu

Järgmised sisemeistrivõistlused toimuvad juba järgmisel pühapäeval, 8. aprillil Tallinnas Veskimetsa ratsakeskuses, kus jagatakse medaleid seenioride ja harrastajate klassides.