Niitväljal jõudis lõpule ERL-i kolmevõistluse karikasrari

Eile, laupäeval, võistlesid Niitväljal kolmevõistlejad, kes oma karikasraja viimasel etapil selgitasid tänavused karikavõitjad. Finaaletapi võistlusklasside parimad olid Epp Keel Westfalial ja Ervi Kaasiku hobusel Cendoria S.

Tasemel Keskmine 100 asus maneežisõidu järgselt liidriks Kertu Reimann (Kurtna) hobusel Pincerton tulemusega 49.6. Samal kohal püsis ta ka pärast takistussõitu, vaatamata asjaolule, et teenis sealt 4 miinuspunkti. Paraku kustutas lootused võidule kross, kus üks tõrge ja sellest teenitud 20 miinuspunkti, millele lisandusid miinused ületatud normiaja eest, langetasid võistluspaari viiendaks. Võitis puhta takistussõidu ning 5.6 miinuspunktiga krossilt Ervi Kaasiku (Kurtna) kuueaastasel hobusel Cendoria S. Nende koondtulemuseks 63.6. Teise ja kolmanda kohaga lõpetas Niitväljal samuti Kurtna klubisse kuuluv Marit Poltimäe vastavalt hobustega Lehitka (66.2) ja Szaman (70.0).

Ervi Kaasiku ja Cendoria S. Foto: Ago Ruus

Kerge 80 tasemel oli startijaid 26, kellest 22 ka tulemuse kirja said. Väikseima miinuspunktide summaga, 51.0, lõpetasid Epp Keel (Tondi) ja kuueaastane Westfalia, teisena, 55.5, Erkki Hõim (Märjamaa) ja viieaastane R Tobiano. Tulemusega 56.0 teenis kolmanda koha Maarja Budell (Simon) hobusel Tornaado.

Epp Keel ja Westfalia. Foto: Ago Ruus

Märkimist väärib asjaolu, et tasemel Keskmine 100 oli seitse lõpetajat ning tervelt kaheksa katkestajat, kusjuures kõikidele katkestajatele sai saatuslikuks kross. Hobumaailm küsis arvamust Niitvälja võistlusel tehnilise delegaadi ülesandeid täitnud Mikk Nõmmelt, kelle sõnul oli põhiliseks probleemiks krossil vesi. Kross iseenesest ei olnud "üle mõistuse", vastas täielikult vastavale tasemele ette antud nõuetele. "Antud taseme krossil ei ole võimalik teha järeleandmisi, sest sellelt tasemelt saadakse kvalifikatsioon rahvusvahelisele CIC/CCI1* tasemele, kus aga juba hoopiski tõsisem raskusaste. Me ei saa lubada lubada lihtsaid kvalifikatsioone, kui on oht, et järgneva taseme võistlusel põrutakse tõsiselt," lisas Nõmm. Olulisimaks põhjuseks, miks oli nii palju väljalangemisi, pidas Nõmm asjaolu, et Eestis on ääretult vähe võimalusi treenida veetakistusel ning nüüd andis see reaalses võistlusolukorras tõsiselt tunda.

Karikasarja juurde. Selgusid ju esimest korda toimunud kolmevõistluse karikasarja parimad. Toome siinkohal ära erinevate klasside esikolmikud. Avatud klassi võitis kertu Reimann 56 punktiga, teisel kohal lõpetas 54.4 punkti kogunud Ervi Kaasiku, kolmandal 54 punktiga Vilvi Laanet (Järvamaa). Juuniorite ja noorte klassi parim oli 54 punkti kogunud Eliise Kõva (Järvamaa), kellele järgnseid Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa) 53.6 punktiga ning Juula Reinumägi (Tartumaa) 35.2 punktiga. Harrastajate esikolmikusse jõudisd Merilin Vips (Caballus, 43.4 punkti), Kristina Liivand (Tondi, 39.2) ja Laura Liivamägi (Black Stallion, 36). Poniklassi võitis Järvamaa klubi sportlane Maribel Tuiken (45.2), teise tulemuse kogus Stella Bret Mesila (Märjamaa, 30.4) ja kolmanda Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi, 30). Parima noorhobusena lõpetas karikasarja Cendoria S (60), teisel kohal Cadmium (28.8) ja kolmandal Allegro (26.6).

Poniklassi esikolmik. Foto: Ago Ruus

Lõppenud karikasarja kommenteerides leidis ERL-i kolmevõistluse manager Joosep Tikk, et kindlasti on kolmevõistluse karikasari vajalik ning loodetavasti saab sellest pikaajaline traditsioon. Kas tänavu treenerite initsiatiivil ellu kutsutud sari jätkub tuleval aastal samas formaadis või seda muudetakse, ei osanud Tikk veel hetkel öelda, selles osas algavad mõne aja pärast arutelud. Positiivse arenguna näeb Tikk, et võistlejate arv on aasta-aastalt kasvanud ning loodab, et areng jätkub edaspidigi. Finaaletapi korraldaja Ants Sähka ees võtab Ratsaliidu manager mütsi maha, nimetades äsja lõppenud Niitvälja võistlust tänavuse hooaja paremini korraldatuks. Tikk toob lisaks heale korraldusele välja ka innovatiivse lähenemise, nimelt oli esmakordselt Eestis võimalik eelnevalt interneti vahendusel tutvuda krossirajaga, mis oli spetsiaalse programmiga joonestatud Niitvälja võistlusala aerofotole.

Kolmevõistlejate hooaeg on jõudnud poole peale. Karikasari on lõppenud, ees ootavad erinevate vanuseklasside tiitlivõistlused.

Niitvälja võistluse korralduskomitee tänab siinkohal veelkord võistluse sponsoreid: Scandagra Eesti, Kaasiku Talupidaja OÜ, Ott Vanaselja, VKG.