Niitväljal olid põhisõidu parimad Kullo Kender ja Go For It

Jaanuari eelviimasel nädalavahetusel olid takistussõitjad võistlustules Niitväljal, kus kahe päeva jooksul hüpati võidu kuues parkuuris. Kahel võistluspäeval tehti kokku üle kolmesaja stardi. Pühapäevase põhisõidu parimad olid Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Go For It.

Laupäevasel võistluspäeval oli kavas kolm parkuuri, kusjuures viimases võeti mõõtu kahes arvestuses.

Esimesena sõideti 80 cm rada, kus osales koguni kaheksakümmend kaks paari. Tihedas konkurentsis olid võidukad Reelika Oissar (RK Ruila Tall) ja Mon Ter, napilt teiseks jäid Lisanna Nõlvak (Valgeranna RKS) ja Tesko, kolmandale kohale platseerusid Emili Niklus (Valgeranna RSK) ja Tukit.

Emma Kulm ja Amazone viisid võidu koju 90 cm puhtus-kiirus parkuuris.

100 cm parkuuris võeti mõõtu kahes arvestuses. Avatud arvestuses tegid konkurentidele silmad ette Marta Koit (Märjamaa SK) ja Harpocrates K. Harrastajate arvestuses tegid võidu väärilise esituse Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka.

Pühapäeval alustati võistluspäeva 110 cm avatud arvestuse puhtus-kiirus sõiduga, kus osales 54 paari. Kiireima aja ja puhta sooritusega võitsid Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo. Amatööride arvestuses oli võistlustules 15 sportlast, parima tulemuse said kirja Karolin Jaani (Audruranna RSK) ja Avensis.

Kolmekümne kahest 120 cm parkuuri stardis olnud paarist läbis raja vigadeta kaheksateist. Parima tulemusega lõpetasid Lissy-Ann Tilk (Tondi RSK) ja Ex’Royal. Teisele kohale sõitsid end 110 cm avatud sõidu võitjad Birgit Adler (Valgeranna RSK) ja Domingo, kolmandad olid Andres Udeküll (RSK KRT) ja Porsche.

Võistluse põhisõiduks oli rajameister üles seadnud 130/135 cm raja, kus oli end proovile panemas üheksa paari. Puhtusele-kiirusele sõidetud rajal oli kolm vigadeta sooritust – kiireima ajaga võitsid sõidu Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Go For It, kolmanda koha noppis Kender hobusega Striga. Teise tulemuse said kirja eelmise sõidu võitjad Lissy-Ann Tilk (Tondi RSK) ja Ex’Royal.