Niitväljal olid põhisõidu parimad Tiit Kivisild ja Haloubet

Põhisõidu võitjad. Foto: Laura Pedjak / laurapedjak.smugmug.com

Möödunud nädalavahetusel toimus Niitväljal takistussõiduvõistlus, mille raames viidi läbi ka ESHKS NH sarja IV etapp. Kahe võistluspäeva jooksul oli üles seatud 7 rada, hüpati kaheksas arvestuses, kokku tehti 255 starti. Võistluse põhisõidus olid parimad Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) ja Haloubet.

Laupäevasel võistluspäeval toimus 3 parkuuri, kõrgeimas sõidus küündisid takistused 110 cm’ni. Võistluspäeva alustati 80 cm parkuuriga, kus osales 81 paari. Tihedas konkurentsis noppisid võidu Emili Niklus (Valgeranna RSK) ja Donna. Teise tulemuse said kirja Laura Miia Varik (Valgeranna RSK) ja Tafira, kolmandad olid Laura Leinus (Valgeranna RSK) ja Tukit.

90 cm puhtus-kiirus sõidus osales 80 paari, eksimusteta sooritusi oli kakskümmend neli. Parima tulemusega lõpetasid Karita Beilmann (Valgeranna RSK) ja Retro.

Laupäevane võistluspäev lõpetati 100/110 cm handicap parkuuriga. Puhtusele-kiirusele peetud sõidus oli 19 puhast sooritust – kiireima ajaga kindlustasid esikoha Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka, teise tulemuse said kirja Laureen Piirak (Valgeranna RSK) ja Mexicana, kolmandale kohale platseerusid Brett Leea Reinvelt (Niitvälja RSK) ja Amazone.

Pühapäeval oli kavas viis arvestust. Võistluspäevale andsid avalöögi noored hobused. ESHKS sarja 4a hobused olid võistlustules 100 cm kahefaasilisel rajal, vigadeta sooritusi oli vaid kaks. Võidu noppisid Stefani Sabrodin (Tartu Kalevi RK) ja Viva La Vie, teise tulemuse said kirja Mihkel Ait (RK Ruila Tall) ja Miracle, kolmandad olid ühe veaga Linda Randpere (RK Ruila Tall) ja Salton.

ESHKS sarja 5a hobused startisid 110 cm kahefaasilises parkuuris, stardis oli neliteist osalejat. Esikoha sõitsid välja Kristi Kõiv (Viljandimaa RSK) ja Kafee, teisel kohal lõpetasid Janika Pirel Jasmin Hirvi (Tondi RSK) ja Hulabaloo, kolmanda koha väärilise esituse tegid Margit Mägi (RK Ruila Tall) ja Florian.

110 cm puhtus-kiirus parkuuri võitsid laupäevase viimase sõidu võitjad Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka.

44 paari oli 120 cm parkuuri stardis, puhaste paberitega lõpetas neist üheksateist. Võidu ja kolmanda koha sõitis välja Andres Udeküll (RSK KRT) ratsudega Porsche ja Jazz, teise koha saavutasid Mariah Orover (Pärnumaa RSK) ja Caretina.

Võistlusele pandi punkt 130/135 cm parkuuriga, kus parimad selgusid ümberhüpetel. Ümberhüpetele pääses 7 paari, neist 4 läbis ka ümberhüpped puhaste paberitega. Võidu viisid koju Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) ja Haloubet, teise tulemuse sõitsid Elizabeth Põder (RK Ruila Tall) ja Piccolina, kolmandad olid Maarja Martinson (Tondi RSK) ja Jay-Z Bee. Neljanda vigadeta sõidu tegid Elizabeth Põder (RK Ruila Tall) ja Nero VD Hagen Z.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/42054