Niitväljal peeti aastalõpuvõistlust Tordijaht 2013

Eile, laupäeval, peeti Niitväljal takistussõitjatele aastalõpuvõistlust nimetusega Tordijaht 2013, mis tõi kokku hulgaliselt sportlaseid. Võisteldi kõrgustel 70 cm kuni 120 cm. Võistlus ei kuulunud ERL-i kalenderplaani.

Päeva kõrgeima sõidu näol oli tegemist handycap`ga, kus sportlane sai valida, kas ta osaleb kõrgusel 110 cm või 120 cm. Rada oli mõlema kõrguse jaoks üks, ühine oli ka arvestus. Esikolmik võistles kõrgusel 110 cm, parima tulemuse sõitsid ümberhüpetel välja Celin Lannusalu (Tallinna Ratsaspordikool) ja hobune Cash Free.Teisele koha sõitsid end 39 paari hulgast Andreas Lootus (ESHKS) ja Lazlo, kolmandana lõtetasid Helena Palu (Tondi) ja Charly M.

Keskpäevane sõit peeti samuti handycap põhimõttel kõrgustel 85 ja 95 cm ning eraldi arvestus oli kuni 18.a. sportlastele ja 4. ning 5. aastatstele hobustele, kellega samas arvestuses võistlesid ka harrastajad. Juuniorite vanuseklassis võitsid kahefaasilise parkuuri Veronika Meriküll (Niitvälja) ja Fryc, neile järgnesid Kärt Kaal (Simon) ja Bonnie Penotti ning Rain Koch ja Westfalia. Teises arvestuses jäid teistele püüdmatuks Anni Vakkum (Saaremaa) ja Spa, teisena lõpetasid Noemi Tuvi (Tallinn) ja Windar, kolmandana Gloria Vimberg (Audruranna) ja Staccato G.

Võistlusrõõmu pakuti ka algajatele, kelle parkuuri kõrguseks oli kuni 70 cm. Võit läks sellel alal Elisabeth Atamanskile (Niitvälja), kes osales hobusega Angela. Teine auväärne koht seekord Carinee Ainolale (Niitvälja) hobusel Herr Ilves, kolmas Kätlin Nõgule (Niitvälja), kes võistles hobusega Voore Rufus.