Niitväljal peeti nädalavahetusel Talvise Koolisõidu Karikasarja avaetapp

Esimest korda oli võistlus jagatud kahele õhtupoolikule, ratsanikke eelmiste aastatega võrreldes oluliselt vähem – vaid peaaegu 60. Põhjus peitus külmas ilmas ja ratsanike soovis oma hobuseid säästa.Tõsi, võistluse alguseks oli külm juba veidi järgi andnud.

Laupäeval aset leidnud noorte hobuste klassis tegi võiduka comeback’i Dina Ellermann (Tondi), võttes kaksikvõidu. Kahe võistleja konkurentsis toimunud juunioride klassi parimaks osutus napi edumaaga Kristiina Aun (KRT). Avatud klassi edukaim oli Anna-Liisa Rink (Nancy), kes oli kogenud Zäzil parim ka kõrgeimas, ehk R klassis, ning M klassi noorte arvestuses. Sama klassi avatud arvestuse võitis Maiken Lepiste (Viljandimaa). Harrastajate skeemi parim oli Piret Kulo (Niitvälja).

Pühapäeval võisteldi A skeemides. Alustati poniklassiga, kus parimaks osutus Marleen Emilie Vilderson (KRT). Kuni 16aastaste ratsanike arvestuses oli taaskord parim Kristiina Aun ning avatud klassis Riina Seder (Tondi).

Võistlus kulges tavapäraseid radu – alustasid harrastajaid, keda külmade tõttu oli stardis vaid kuus. Järgnes R klass kui kõrgem klass vaid kahe ratsanikuga. Analoogsed arvud saatsid võistlusalasid kuni pühapäevase esimese alani, kus stardis oli 15 poni ja ratsanikku.

Oli tore tõdeda, et järelkasv on koolisõidul olemas ning väga heal tasemel. Erinevalt varasematest aastatest olid enamik poniratsanikke väga tublid, ponid ratsmes ja juhtimisvõtetes – tulemus 65.08%, mille saavutas esikohale jõudnud paar, on igati võrreldav teiste riikide poniratsanike tulemustega. Mida paraku ei saanud öelda eelmise päeva M klassi kohta, kus nii mõnegi ratsaniku sõidu järel oli kosta kohtunike kommentaar – vara veel nii raske klassi jaoks. Ei saa ju ka koolis hüpata neljandast klassist kuuendasse, paraku mõned ratsanikud üritasid seda teha. Samas – tegemist on hooaja esimese võistlusega ning aega tulemuste parandamiseks on ju veel küll ja küll.

Niitvälja võistluse tulemused leiate meie kodulehelt kalendri rubriigist.

Järgmine etapp on peagi ukse ees – juba 20. veebruaril Rahulas teevad oma stardi A klassi koolisõitjad ning vahepeal saavad ratsanikud end proovile panna 14. veebruaril sõbrapäevavõistlusel Tondil.

Külli Tedre, Kristin Kerem