Niitväljal peetud ERL-i suvise ponikarika etapi paremad olid Georg Koppel ja Maris Kangur

Möödunud pühapäeval peeti Niitväljal ERL-i suvise ponikarika neljas osavõistlus, kus oma klassides saavutasid võidud Georg Koppel ja Maris Kangur.

Ponikarika kõrgeimas klassis, takistuste kõrgusel 100 cm, oli Niitväljal seekord osalejaid vaid viis. Kahefaasilises sõidus noppis etapivõidu vastne poniklassi meister Georg Koppel (KRT) väikesel ponil Dolores. Teisele kohale sõitis end Liisbet Leiter (Ruttar) poniga Rodotendron, kolmanda positsiooni hõivasid Grete Rebane (Tondi) ja Macho. Ponikarika klassis I hüpati samuti kahefaasilist parkuuri, seda kõrgusel 85 cm. Esikolmiku moodustasid Maris Kangur (Tondi) ja Toonik, Maian Kesküll (Ruttar) ja Ruttar II ning Amelia Liis Mikk (Simon) ja Tutis. Viimane muide asus juhtima Ponikarika madalamat klassi, olles nelja etapiga kogunud 46 punkti. Talle järgnevad võrdselt 43.5 punkti kogunud Berit Lehtsaar 8Viljandimaa) ja Maris Kangur. Kõrgemas võistlusklassis on sarja liidriks Niitväljal mitte võistelnud Marie Annabel Reiner (Simon), kellel punkte 33. Teisena on Grete Rebane kogunud 31, kolmandana Kaia Loviisa Kink (Tondi) 30 punkti. Järgmine etapp toimub 26. juulil Raikkülas.

Lisaks Ponikarika sõitudele peeti Niitväljal arvestus ka avatud klassides. Kõrgusel 100 cm tegid ilma harrastajad – võitis Kailyn Koidumaa (Saaremaa) hobusel Unata, teine Urve Aavik (Tallinn) ja Portos, kolmas Risto Märtson (Ruila Tall) ja Sir Popey. 85 cm avatud klassi esikolmiku moodustasid Grete Rebane ja Macho, Veronika Meriküll (Niitvälja) ja Fryc ning Maian Kesküll ja Ruttar II, kõrgusel 70 cm Berit Lehtsaar ja Little Puma, Maian Kesküll ja Ruttar II ning Karoliina Grauberg (Tondi) ja Mango.

Niitväljal toimunud ponikarika tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/194?locale=et