Niitväljal toimus kahepäevane takistussõiduvõistlus

Kullo Kender ja Artas. Foto: Evelin Kriggul

24.-25. oktoobril toimus Niitväljal kahepäevane takistussõiduvõistlus, mille raames peeti ka Niitvälja Talvekarika III etapp. Sügisese võistluse raames tehti pea 250 starti. Kahe päeva jooksul selgitati parimad kuues parkuuris kõrgustel 80-135 cm. Põhisõidu võidu viisid koju Kullo Kender ja Artas.

Laupäevases 80 cm puhtus-kiirus parkuuris selgitati parimad kahes arvestuses – avatud ja harrastajad. Avatud arvestuses olid neljakümne kaheksa osaleja seast parimad Kristiina Järvik (Niitvälja RSK) ja väikeponi Primadonna. Harrastajate arvestuses olid parimad Kati-Helen Peegel (RSK Simon) ja Gold Zayron.

Ka 90 cm puhtus-kiirus parkuuris hüpati kahes arvestuses – avatud ja U16. Avatud arvestuses osales viiskümmend kaheksa paari. Tihedas konkurentsis olid võidukad Liisbet Talisoo (Audruranna RSK) ja Hubba Bubba, teise tulemuse said kirja Paula-Rebeca Pakkanen (SA Tallinna RK) ja Mahdi F, kolmandad olid Jacqueline Putnik (Saare RK) ja Tabita. U16 arvestuses oli võitu püüdmas 17 osalejat, parima tulemusega lõpetasid Kristiin Sõõrumaa (SA Tallinna RK) ja Orhidee. Teise koha sõitsid välja Kertu Närep (RSK FenEst Equestrian) ja Cardinos Piggx, kolmandale kohale platseerusid Klarissa Linnam (Pinifer ET) ja Oberon.

Ka laupäevase võistluspäeva viimases parkuuris selgitati võitjad kahes arvestuses – avatud ja harrastajad. Harrastajate Suure Ringi kõrgusel 100 cm võitsid Liis Marie Hansen (RSK KRT) ja G Kenzi, teise koha väärilise esituse tegid Kristina Pahk (Tallinna RSK) ja Zayron, kolmanda koha sõitsid välja Epp Keel (Tondi RSK) ja Heliiny. Avatud arvestuses sõitsid end esikohale Grete Veske (RSK KRT) ja Beauty Star K Z.

Pühapäeval olid esimesena võistlustules 110 cm parkuuris osalejad, sõidus tehti koguni 74 starti. Tihedas konkurentsis oli eksimusteta sooritusi kolmkümmend kaks. Kiire sõiduga tegid konkurentidele silmad ette Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Emora, teise tulemuse sõitsid välja Kippen Närep (RSK FenEst Equestrian) ja Cesar Du Medoc, kolmandad olid Catlin Vatsel (RK Ruila Tall) ja Happy Lucky.

60 osalejaga 120 cm parkuuris viisid võidu koju Helen Rätsepp (RK Ruila Tall) ja So Chic V’T Gelutt Z.

Põhiparkuuris osales 22 paari. Ümberhüpetele peetud 130/135 handicap rajal pääses teise vooru üheksa paari. Ümberhüpetel oli eksimusteta sõite neli – kiire ajaga noppisid võidu Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Artas, teisel positsioonil lõpetasid Johanna Krippel (Viru Ratsu) ja Happygirl Z, kolmanda tulemuse sõitsid Ebbe Liisa Sõnajalg (RSK KRT) ja Ilord. Neljandal kohal lõpetasid ainsana 135 cm kõrgusel startinud Tarmo Kutsar (Tallinna RSK) ja Natreju.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/39482