Niitväljal toimus Täkkude Päev 2012

6. aprillil toimus Niitväljal sugutäku kandidaatide testimine ja esitlemine võõrratsanike all. Võõrratsanikeks olid Andis Varna Lätist ja Urmas Raag.

Esitleti kolm 3-aastast täkku vabahüpetel, võõrratsaniku testil osales 14 täkku ning esitati ka vanem täkk tunnustamiseks võistlustulemuste alusel.

Täkk Hammer sai püsiva tunnustuse võistlustulemuste alusel. Ajutise, aastase tunnustuse said 3-a täkk Jackson v/h Dauwhof (om: Sven Shois ja Mikko Aartio, keskmine hinne 8,15) nind sadulas esitatud täkkudest enamik.

4aastaste täkkude seas kogus kõrgeimad hinded Seljametsa Tallid OÜ-le kuuluv Django (eksterjöör 7,8, liikumine ratsaniku all 8,25, hüppamine 9), 5aastastest oli üks

silmapaistamaid V Carlos (kasv ja om. Hanna Nikander, eksterjöör 7,7, liikumine ratsaniku all 8,83, hüppamine 8,83).

Esitleti ka kaks 6aastast täkku, Peron (kasv Heimtali HK OÜ, om. Jane Uibopuu) ja Lord Conte (om. Sven Shois ja Mikko Aartio), kes esinesid üpriski võrdselt, ning kaks 7aastast, Aristokraat (kasv. ja om. Heimtali Hobusekasvandus) ja Vanco Z (om. Ruudo Vatsel ja Heiki Vatsel), kelle hulgas pisut paremad hinded kogus just Eestis kasvatatud Aristokraat.

Andis Varna ja Aristokraat. Foto: Ago Ruus

Tulemustabelid leiate: http://www.estsporthorse.ee/index.php/19199/