Niitväljal viidi läbi ERL-i suvise takistussõidu karikasarja teine etapp

Möödunud laupäeval viidi Niitvälja ratsakeskuses läbi ERL-i suvise takistussõidu karikasarja teine etapp, kus sarnaselt esimesele kogusid punkte juuniorid, noored ratsanikud ja noorhobused.

Noorte arvestuses erines seekordne esikolmik täielikult esimese etapi kolmikust. Võit läks seekord soomlannale Christelle Littunenile, kes võistles hobusel Pärn. Teisena lõpetas Berit Põldoja (Mondes) hobusel Printsess Blacky, kolmandana Catlyn Resto (Tartumaa) hobusel London olles kiireim nelja karistuspunktiga võistluspaar. Põldoja ja Resto jõudsid esikolmikusse ka juuniorite arvestuses, kus takistuste kõrguseks 110 cm. Resto ja London võitsid, Põldoja ja Printsess Blacky olid kolmandad. Nende vahele platseerus teisena Kristjan Sinikas (Ruttar) hobusega Ammaretta.

Analoogiliselt noorte ja juuniorte arvestusele, erines esikolmik esimese etapiga võrreldes ka noorhobuste arvestuses. Seekord sõitis parima tulemuse välja Aristoteles Paul Argusega (Tondi). Teisena lõpetasid Credo ja Heiki Vatsel (KRT) ning kolmandana Catwomen XS ja Catlin Vatsel (GKG).

Niitväljal oli kavas ka kaks avatud klassi sõitu. Neist kõrgema ja ERL-i ametlikus pressiteates ekslikult sarja põhisõiduks nimetatud 120 cm võitsid Catlin Vatsel ja Listra, neile järgnesid Paul Argus ja Stalingrad ning Christelle Littunen ja Pärn. Handicapina peetud 90 cm ja 100 cm sõidus jõudsid esikolmikusse Riinu Rahuoja (Hiiumaa) ja Canberra, Anna-Mai Märtson (Ruila Tall) ja Ladoga ning Kadi Kokla (Hiiumaa) ja Caramia.

ERL-i suvise takistussõidu karikasarja kolmas etapp toimub augusti alguses Hiiumaal kümnendate Kärdla Ratsupäevade raames.