Nõmmemõisa Karikas lõbustas nii lapsi kui lapsevanemaid

11. juunil toimus Kosel Nõmmemõisa tallis suvise kolmeetapilise karikasarja esimene etapp. Ürituse läbiviijaks oli traditsioonilselt hea huumorimeele poolest tuntud Raimo Aas ja lapsi käis lõbustamas Kristel Aaslaid ehk Miša, kellel tuli ohtralt ka piltidel poseerida ja autogramme jagada.

Väikese ringi parkuuris startis seekord lausa 23 last, pisemad neist koos emaga. Siinjuures peab tunnistama, et mõned emad tegid kiiruses ponidele silmad ette. Tavapärasest erinevalt tuli seekord lisaks tõketele ja sammu-traavi kombinatsioonidele sooritada ka väravaharjutus ning transportida kollane kaisuloom ühest punktist teise. Esikoht jäi seekord kodutalli ja selle noppis 7 aastane Nelle Liis Rauam ponil Musurull. Nelle Liis sooritas kevadel edukalt ka juba Rohelise Kaardi eksami.

Keskmise ringi parkuuriks oli valiktakistussõit jokkeriga ja siin tegi parima sõidu külalisesineja Annaliis Arem ponil Sarma. Sõidu tegi eriti põnevaks ühe sponsori Viking Line’i teemaline merelaineid kujutav tõke, mille ees mitmed ponid araks lõid ning seda ületamast keeldusid. Kindlasti on nad aga nüüd kogemuse võrra rikkamad.

Viimane, suure ringi parkuur toimus ratsaniku poolt valitud muusika ja päevajuhi lõbusate kommentaaride saatel, mille eesmärk oli võrdselt nii ratsaniku segamine kui pealtvaatajate lõbustamine. Kõrgused jäid vahemikku 80 – 100 cm. Taas tuli tunnistada külalisvõistleja paremust ja esikolmik kujunes järgmiselt: eskoht paarile Kristina Lagrekül ja Gyller, teiseks tulid Hana Geara ja Loket ning kolmandaks Mia Turu ja Astra.

Tõsi, Ilmataadiga ei saadud kahjuks sel korral kaubale ning enamus päevast möödus vihmas. Õnneks said vähemalt kõige pisemad oma etteasted kuiva ilmaga ära teha. Hoolimata sellest, et võistlusplats tuli kõiki kätepaare appi võttes libeduse tõttu enne viimast parkuuri muruplatsilt liivaväljakule ümber kolida, olid kõik asjaosalised rõõmsad ja keegi ei lasknud end vesisest olekust häirida.

Nõmmemõisa tall tänab südamest kõik võistlejaid ja kaasaelajaid. Ja loomulikult sponsoreid, kelle abita ei oleks see kõik võimalik olnud!

Järgmine etapp toimub juba 24. juulil Polli Loomaaias. Info leiate varsti Hobumaailmast. Peatse kohtumiseni!

Liina Kivimägi