Nõmmemõisa talli tõeline Ponipalagan!

Foto: erakogu

Septembri esimesel nädalavahetusel toimus ümbruskonna lapsevanemate ja  Nõmmemõisa talli eestvedamisel ratsavõistlus väikeponidele.  Oma võimeid  said proovile panna kõige pisemad ratsutajad, kellel Roheliseks Kaardiks siiani vanust, lugemisoskust või pealehakkamist nappinud, ning ponid, kes veel noored ja uljad. Algselt pigem oma tallile mõeldud Ponipalagan tõmbas huvilisi ka mujalt ja selgus, et võistlemisvõimelisi pisiponisid ja algusest alustajaid on oluliselt rohkem kui me oodata oskasime.

Raimo Aas oma võrratu huumorimeele ja ladusa jutuga hoidis nii võistlejate kui publiku tuju kogu päeva üleval ning eesti naljamaastikule lisandus nii mõnigi uus lõbus ratsateemaline looke. Hoolimata sellest, et lastele oli tehtud võistlusvormi osas mööndusi, oli tore näha, et enamus olid suhtunud võistlusesse täie tõsidusega. Valged püksid ja kindad muutusid küll kiiresti poriseks, kuid ega see porile midagi teinud, tujust rääkimata. Isegi ilmataat, kes teadmata põhjustel alguses meie üritust ei soosinud, muutis üsna kiiresti meelt ja lubas päikese välja.

Noorimad osalejad nelja aastased!

Päeva alustasid kõige pisemad sammu-traavi skeemiga.  Võistlejaid oli stardis kokku kuusteist ja kõigest nelja kuni kümne aastased! 5-aastane Kaisa Mirella sooritas oma etteaste isa abiga pauduvihmas, laskmata end sellest absoluutselt häirida.  Kolmanda koha saavutas kuue-aastane Nelle Liis Rauam ponil Amigo, kes treenib Nõmmemõisa Tallis. Teise koha omanikuks kuulutati Piira tallis treeniv Loore Laeks (8a.) Koidul ning ka esikoht tuli sel korral loovutada külalisele Piira tallist, kaheksa-aastasele Lisette Kivrole, kes samuti võistles ponil Koidu. Väga toredasti oli korraldaja lahendanud ülejäänud pingerea väljakuulutamise – kõik ülejäänud osalejad said ühiselt neljada koha ning roseti ja väikese kingituse. Oli ju võistluse eesmärk see, et kõikidel oleks hea tuju ja suur tahe edasi treenida – küll need võidud ja karikad ka omal ajal tulevad.

Samas  skeemis startisid ka ilma Rohelise Kaardita vanemad  sõitjad ning esimest hooaega võistlevad hobused. Esikolmik oli järgmine:

1. Arleen Mary Lõpp   ponil Metropol  63,09%
2. Carolina Ferents    ponil E-Tibu      61,62%
3. Hana Geara          ponil  Mini Mi     60,88%

Juba keerulisema A21 skeemi sooritanute hulgas jagati paremad kohad järgmiselt:

1. MARJE ALLIKMETS ja RAKET 60,2% esindasid Ruila RSK-d
2. HANA GEARA ja ARITA            59,6%  Nõmmemõisast
3. NORA HANGE ja E-TIBU        56,3%   samuti Nõmmemõisa tallist

 

Parkuurid maalattidest jokkeriga meetrini

Maalati parkuur oli avatud kõikidele vanustele ning tore oli vaadata, kuidas väikesed tüdrukud käigupealt skeemi pähe õppisid ja seda hetk hiljem veatult esitasid. Selles arvestuses kuulutati võitjaks Nora Hange ponil Metropol, neist napilt jäid maha Carolina Ferents ja Arita ning kolmanda koha väärilise sõidu tegid Eva Lota Kutser  ja Moosinägu Polli Loomaaiast.

Viimane võitlusetapp – valiktakistussõit jokkeriga kuni 100 cm – oli vaieldamatult kõige vaatemängulisem osa päevast. Nüüd näitasid ponid  lisaks kõrgetele hüpetele ka iseloomu ja pidime tunnistama, et kui üks poni ikka hüpata ei taha, siis ta seda ka ei tee. Jokker oli paigutatud tugeva kalde peale ning nii mõnigi ratsanik sooritas hüppe hoopis vastumäge ning oli ka neid, kes loobusid jokkeri hüppamisest. Publik elas hasartselt kaasa ja takistussõit pani pikale ja sportikule päevale ilusa punkti.  Võit läks ratsutajale Arleen Mary Lõpp ja ponile Voodoo 830 punktiga. Teiseks sõitis ennast Hana Geara hobusega Arita 710 punktiga ning kolmandana finisheerusid Mia Turu ja Lillemons Thunderace 640 punktiga.

Nõmmemõisa Tall tänab kõiki osalejaid nii lähedalt kui kaugelt ning abilisi kes aitasid Ponipalaganil teoks saada.  Alustasime algusest ja vast kohtume juba järgmisel kevadel jälle!