Noored kolmevõistlejad käisid treeninglaagris Rootsis

Kui veebruaris Vaiklas Lars Christenssoni kolmevõistlejatele suunatud laager toimus, siis mäletatavasti oli antud laagri üheks väljundiks ka osalejate seast välja valida neli silmapaistvamat paari, et neile pakkuda võimalust osaleda aprilli lõpus kolmevõistluse laagris Rootsis. Planeeritud laagri sisuks olid nii treeningud Larsi enda kui ka erinevate takistussõidu ja koolisõidu treenerite juures. Lõppväljundiks omakorda osavõtt Sopoti kolmevõistlusest, mis käesoleval nädalal alguse saab.

Vaikla laagrist saigi välja valitud paljukiidetud poniratsanike neljane seltskond, kellele pakuti võimalus Rootsi laagrisse sõita. Kuna üks ponipaar siiski osaleda ei saanud, siis sai võimaluse tubli juuniorsportlane.

Laagris osalejad:

Maris Issak & Black Rose

Cristiana Engel & Tristan J

Sarah Marii Aarelo & Magic Flo J

Viktooria Vesingi & Freestyle Beyb

Palusime ka tüdrukutel kokkuvõtvalt kirjeldada, milliseid uusi tarkuseid ja emotsioone välislaagrist koguti.

“Larsi laager oli väga huvitav uus kogemus. Kohe kui Rootsi jõudsime hakkasid pihta seiklused – jalutamine hobustega keset Stockholmi linna, rehvi purunemine kiirteel maagilise Jönkopingu järve kaldal ja loomadest tulviv loodus, kes hämaruse saabumisel teed ületama hakkasid ning meie autojuhte ärkvel hoidsid. Trennid olid meil väga mitmekesised, kuid kõikide treeningute läbivaks teemaks oli põhitõdede lihvimine. Lisaks treeningutele käisime igapäevaselt ka maastikutel. Kuna Larsi koduümbrus on väga ilus ja mägine (Eesti mõistes, sest rootslased ise ütlevad, et Skane piirkond on väga tasane), saime harjutada ka hobustega mägisel maastikul liikumist. Saime käia nii koolisõidus kui ka takistussõidus teiste treenerite pilgu all sõitmas, mis oli samuti vägagi kasulik ja huvitav. Käisime ka vaatamas kunagist Põhjamaade mängude võistlusplatsi, mis asub keset Malmö linna, mere ääres, kust paistis ka eemal Taani viiv sild. Lisaks kõigele sellele, mis me seal laagris tegime, käisime me ka vaatamas hobuste võidusõiduajamist. See laager oli väga hea kogemus ja arendav ning me läheks sinna iga kell tagasi!”

Kaks võistluspaari on täna tagasiteel Eesti suunas, kuid Viktooria Vesingi ja Sarah Marii Aarelo leiame Sopoti võistlusnimekirjast. Samuti on Sopoti poole teel rohkelt kolmevõistlejaid ka Eestist.

Sopoti rahvusvahelisest võistlusest on osa võtmas esimesel nädalavahetusel CCI2*-S klassis Kaire Kalm ja Cavalier, CCI3*-L klassis Erkki Hõim ja Ally Nightingale ning CCI3*-S klassis stardib Erkki ka Roleksil.

Teisel nädalavahetusel CCI2*-S klassis Maris Kangur ja Al Pacino, CCI3*-S klassis Erkki Hõim nii Roleksil kui ka Ally Nightingalel ning Kaire Kalm Cavalieril.

Lisaks rohkelt ka rahvuslikes klassides startijaid, täpsemalt saab pilgu peale heita www.livejumping.com lehe vahendusel.