Noored kolmevõistlejad võistlesid Soomes, Jaagup Kallas ja Olli Royal täitsid noorhobuste MM-i kvalifikatsiooni

Jaagup Kallas&Olli Royal Strzegomi krossirajal. Foto Foto Leszek Wójcik

Möödunud nädalal toimus üle lahe Soomes Lempäälä keskuses kolmevõistlus, kus CCN100 võistlusklassis osalesid ka meie noored kolmevõistlejad.

Võistlusklassis, kus startis 30 paari, tegid meie omadest parima tulemuse Maris Kangur (Tondi RSK) ja Al Pacino, kes lõpetasid kolm ala skooriga 42,1 kp ja saavutasid koha esikahekümnes, tulles 18. kohale. Klubikaaslane Britt Getter Astover hobusel Hultajka lõpetasid 21. kohal, tulemusega 43,1 kp ning Sandra Anet Kalju (RK El Awrah ET) ja Hello Kitty tulemuseks jäi 24. koht tulemusega 49,5 kp.

Sandra Anet Kalju ja Hello Kitty Soomes CCN100 võistlusklassis. Foto Heidi Lammi

Mõned nädalad tagasi, 16.-19. juuli toimunud Strzegom Summer Touri CCI3*-S klassist osavõtmine oli Jaagupi (Saare RK) ja Olli Royali jaoks kindla eesmärgiga – saavutada kvalifitseeruv tulemus sügisese noorhobuste MM-i jaoks, mis esimese Summer Touriga (02.-05.07) ei õnnestunud. Koolisõidus saavutas paar tulemuseks 63,9% ning läks krossile 36,1 karistuspunktiga 45. kohalt. Jaagupi sõnutsi oli Olli krossil väga kindel ja jaksas ilusasti joosta. Lõpupoole jäid mõned vahed isegi veidi kitsaks. Küll aga jäi paaril lõppkiirusest veidi puudu, et süsteemidel ja tagasipööretel kaotatud aega tagasi sõita ning sportlane tõdes, et selle kallal peavad veel tööd tegema.

Rada oli vastavalt võistluse tasemele korralik, palju süsteeme, seotud vahesid ja kolm erinevat veekombinatsiooni. Nii võetigi krossilt kaasa vaid 8 kp ületatud aja eest ning peale kahte ala tõusis paar 27 positsioonile. Viimasena toimunud takistussõit oli määrava tähtsusega, sest MM-ile kvalifitseerumiseks võis maha ajada vaid ühe takistuse ning täpselt nii läkski, kui parkuuris pudenes õnnetult raja viimane takistus. Skoorile lisandunud 4 kp andis lõpptulemuseks 48,1 kp, millega saavutati 23. koht 86 võistleja seas, aga mis peamine – täideti 7-aastaste hobuste MM-i kvalifikatsiooninorm.

Mäletatavasti osales sama paar noorhobuste MM-l ka möödunud, 2019. aastal ning tegi seal ajaloolise tulemuse saavutades 18. koha. See on läbi ajaloo kõrgeim koht, mis eestlase poolt kolmevõistluse noorhobuste MM-l saavutatud on. Nüüd võib põnevusega ootama jääda, mida suudavad nad tänavu, 15.-18. oktoobril Le Lion d’Angers’is noorhobuste kolmevõistluse MM-l korda saata.