Noorhobused näitavad Riia Rahvuste Karikal head vormi

Eile alanud Riia Rahvuste Karikal on seni häid tulemusi näidanud eelkõige meie noorhobused, kuid paar auhinnalist kohta on tulnud ka suurematest sõitudest. Eilsete tulemuste põhjal pandi paika ka võistkonnasõidus startivate paaride nimed.

Neljapäevases noorhobuste sõidus kõrgusel 120/125 cm tegi parima soorituse Gunnar Klettenberg Toscanal, tulles vigadeta sõidu juures kuuendaks. Kaheksanda koha võtsid Tiit Kivisild ja Sullivan, kümnenda Kertu Klettenberg ja Matrica ning eelviimase auhinnalise ehk 11. koha Rein Pill ja A Brok. Kõik nimetatud paarid tegid puhta soorituse.

Kõrgusel 130 cm oli 56 osaleja seast parima eestlasena Andrus Kallaste Ex Caliburil puhta sõiduga kaheksas.

140 cm oli proovikiviks tänasele meeskonnavõistlusele. Parima tulemuse saavutasid Rein Pill ja Konstantinos KS, kelle tulemuseks oli vigadeta sõit ja 4. koht. 10. auhinnaline koht läks Gunnar Klettenbergile hobusel Lance S, tulemusega 4 kp. Pakruur oli ilmselt päris keerukas, 53st startijast pääses teise ossa ainult 16.

Täna tegi noorhobuste sõidus parima soorituse Katrin Pill, kes saavutas Adolfil 4. koha 43 osaleja hulgas. Puhtalt sõitsid ka Tiit Kivisild ja Sullivan, kelle tulemuseks jäi 7. koht. Viimase auhinnalise ehk 11. koha saavutasid Gunnar Klettenberg ja Pilgrim. Kuigi auhinnalisi kohti rohkem ei jätkunud, mainime ära ka teised veatud sooritused selles klassis. Nendeks olid Kertu Klettenberg ja Matrica, Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Apollo ning Heiki Vatsel hobustel Vanco Z ja Kamerona.

Praegu on käimas 135 cm kõrgune parkuur, kus 62 osaleja hulgas stardib mitmeid eestlasi. Kell viis peaks plaanide kohaselt aga algama Rahvuste Karikas, milles meie omad stardivad teisena. Eilsete tulemuste põhjal otsustas koondise ühine koosolek, et võistkonnas stardivad Urmas Raag ja Axel, Rein Pill ja Konstantinos KS, Tiit Kivisild ja Cinnamon ning ankrumehena Gunnar Klettenberg hobusel Lance S. Kokku osaleb RK sõidus 7 võistkonda (startimise järjekorras): Läti, Eesti, Venemaa, Valgevene, Poola, Soome, Leedu.

Tulemusi saate jälgida siit: http://www.leflatvia.lv/web/?id=412402