Noorhobuste klassid võitsid Carlotta ja Vertigo Girl

Saku Suurhallis algas tänane võistluspäev rahvusliku noorhobuste kombineeritud võistluse teise osaga, kus viieaastased hüppeasid kahefaasilist parkuuri kõrgusel 115 cm, kuueaastased kõrgusel 120 cm.

Eile hilisõhtul sõitsid samad hobused stiilipunktidele, mida andsid tuntud takistussõitjad Gunnar Klettenberg ja Mikael Forsten. Täna lisati eilsele tulemusele kohapunktid, mis sõideti välja kahefaasilises parkuuris. Viieaastaste klassis läks esimese puhta sooritusega juhtima Hugh Grant de Muze (täkk/belgia soojavereline/Shindler de Muze/Jalisco B) Margit Mägiga sadulas, kuid nende tulemuse sõitsid peagi ümber Cash Free (ruun/ESH/Cash/Osa Mayor) ja Celin Lannusalu. Võidupunktid kogus siiski eilne parim paar Carlotta (mära/KWPN/Balou du Rouet/Quidam de Revel) ja Katrin Pill olles sel moel parimad ka koondarvestuses. Teisel kohal lõpetasid viieaastaste arvestuses Carlos (täkk/ESH/Verdi/Linaro) ja Urmas Raag. Tänase hea sõiduga tõusid kolmandaks Cash Free ja Celin Lannusalu.

Kuueaastaseid hobuseid oli stardis nagu eilegi vaid kuus ning sealgi ei andnud eilne parim oma kohta käest. Vertigo Girl (mära/ESH/Verso de Paulstra/Der Clou) ja Heiki Vatsel jäid teistele võitmatuks. Teise kohaga lõpetasid Van Dyk (ruun/KWPN/Verdi/Atlantic) ja Paul Argus, kelle tänaseks tulemuseks jäi kukkumine teises osas ja seda vahetult pärast esimese osa viimase takistuse hüppamist. Kukkumine oli õnnelik ja pigem võib seda nimetada sadulast maha astumiseks, kuid vaatamata kõigele andis see tulemus võistluspaarile auhinnalise teise koha. Kuueaastaste kolmandana lõpetasid Cedric (ruun/ZAP/Satnander/Alibi) ja Liis Danelson.

Võistluspäev Suurhallis jätkub noorte ratsanike võistlusklassiga.