Noorhobuste takistussõidu esimene päev Hannole ja Urmasele edukas

Täna, neljapäeval toimus esimene kvalifikatsioonvõistlus takistussõidu Noorhobuste MM-il Belgias, Zangersheides, kus nii Urmas Raag kui Hanno Ellermann esinesid edukalt.

5aastaste hobuste 125 cm kõrguses kiirusparkuuris osales Hanno hobustel Eldorado van de Zeshoek ja Zacharov, sõites mõlemaga puhta sõidu ning jäädes 216 osaleja seas jagama 1-55. kohta.

6aastaseid hobuseid oli veelgi rohkem – kokku 245. Selles kaheosalises 130 cm-ses parkuuris startis kaks eestlast – Urmas meile tuttaval Wodan M’il ning Hanno hobustel Wizzerd ja Spartacus. Urmase tulemuseks puhas sõit ja 56. koht. Hanno lõpetas Wizzerdiga nelja karistuspunktiga, mis andis tulemuseks 104. koha, Spartacusega nii hästi ei läinud – üks tuli maha juba esimeses faasis ning tulemuseks 130. koht.

7aastaste hobuste 140 cm kõrgusest klassist võttis Hanno osa kahe hobusega. 180 startija seas saavutas ta suurepärase 7nda koha hobusel Quality Time. Vigaroga saadi neli karistuspunkti esimeses faasis, tagajärjeks 91. positsioon.

Homme on kavas teised kvalifikatsioonid. Rein Pill ja A Big Boy peaksid samuti startima homme, kui päeva viimase alana on kavas "Sires of the World" nime kandva võistluse eelvõistlus ehk soojendusparkuur.

Laupäeval toimuvad lohutusklassid noorhobustele, kes pühapäevastesse finaalidesse ei jõudnud, samuti "Sires of the World" Grand Prix. Ning pühapäeval saab loomulikult nautida maailma parimaid noorhobuseid, kes võistlevad MM tiitlitele.

Võistluste kodulehekülg: http://www.zangersheide.com