Noorhobuste Tšempionaadile registreerimise tähtaeg on täna

Noorhobuste Tšempionaat ei ole enam kaugel. 9.-11. augustil Luunjas ja 7.-8. septembril Väänas selgitatakse taaskord parimad nelja-, viie- ning kuueaastased noorhobused.

Eesti Hobusekasvatajate Seltsi, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi, Eesti Ratsaspordi Liidu ja kohalike korraldajate koostöös toimub suve suurim noorte sporthobuste võistlus, kus hobusekasvatajatel on võimalus näidata oma parimaid hobuseid ja sportlastel ning hobuste omanikel omakorda hea võimalus panna silm peale meie tulevikulootustele.

Kahe võistlusala noored hobused kantakse ka kataloogi, mille kaudu on mugav võistlusel osalejaid jälgida ning, miks mitte, hiljem ostu-müügi tehinguid sõlmida. Võistlustele registreerimine ja kataloogi reklaami panek toimub vastava registreerimise formulari kaudu, mille leiate aadressilt http://www.eformular.com/minaa/nht.html

Tähelepanuks kõikidele osaleda soovijatele – nii takistussõidus kui koolisõidus on viimane registreerimise tähtaeg, 30.juulil!

Takistussõit

Augusti teisel nädalavahetusel toimub Tartumaal Luunja ratsakeskuses Noorhobuste Tšempionaat Takistussõidus ning traditsiooniline takistussõiduvõistlus Luunja Karikas, millest on lubanud osa võtta meie tippratsutajate paremik oma noortel hobustel. Korraldajad on tänavu loobunud noorhobuste kvalifikatsiooninõuetest ning kõik omanikud, kelle hobused on olnud suvel töös ning võistelnud ja tunnevad, et nende tulevikulootused on tšempionaadiks valmis, on oodatud. Kogu võistluse auhinnafond koos aretusseltside preemiatega on kindlasti üle eesti keskmise!

Reedel, 09.08. algaval Noorhobuste Tšempionaadil võtavad omavahel mõõtu 4, 5 ja 6 aastased hobused, kes selgitavad omavahel erinevate vanuseklasside parimad takistussõidu esimesel osavõistlusel. Tšempionaadi parimad selgitatakse välja võistluse teisel päeval, kus kahe päeva kompleksarvestuse parimate vahel jagatakse igas vanuseklassis välja 1000 EUR suurune preemiafond.

Pühapäeval kulmineerub üritus esmakordselt võistluse ajaloos läbi viidava „Sugutäkkude Show-ga“, kus kõik tunnustatud täkkude omanikud võivad esitleda oma hobuseid parimal viisil. Lubatud on nii esitlemine käekõrval, kui ka takistussõidu parkuuri läbimine või demonstratsioon erinevatel takistustel. Seoses sellega ootame täkuomanikelt ettepanekuid, mil viisil oleks hobuse esitlemine atraktiivne ja huvitav pealtvaatajatele kui ka kasutoov omanikule. Kõik ettepanekud on oodatud e-mailile spordi.teenindus@mail.ee. Vaata 10. augustil Hobumaailmast otsülekannet parimate takistussõidu noorhobuste lõppvõistlusest!

Koolisõit

7.-8. septembrini toimub parimate noorte koolisõiduhobuste mõõduvõtmine Vääna Ratsakeskuses, Harjumaal. Nagu takistussõiduski, oleme sellel aastal loobunud kvalifikatsiooninõudest ning võistlema on oodatud kõik vastaval treeningtasemel noored hobused.

5 ja 6 aastased hobused sõidavad mõlemal võistluspäeval skeeme, 4 aastastel on esimesel päeval kavas grupiklass ning teisel päeval spetsiaalselt 4 aastastele kohandatud lihtne skeem. Noori koolisõiduhobuseid tuleb hindama Annette Fransén Iacobaéus (FEI 5*) Rootsist – suure kogemustepagasiga kohtunik, kes on hindekohtunikuks ka sel aastal Verdenis toimuval noorhobuste MM-l.

Kui noorhobuste starte ei kogune piisavalt, siis on kavas võistlusele juurde panna ka lisaklassid. Võimalikud lisaklassid on loetletud võistluse juhendis. Lisaklasside arv täpsustatakse eraldi 10. augustil ning ülesandmisi lisaklassidesse ootame kuni 1. septembrini.

Noorhobuste Tšempionaadi korralduskomitee