Noorhobuste tšempionaat on paljude võimalustega võistlus

ESH Wilander, 6 a. hobuste võitja 2016. Foto: Elari Aaboja
Kasvatajale on seal võimalus oma kasvandikku võrrelda teiste samaealistega ja paremal juhul näha, mida ta hobune suudab parima võimalku ratsaniku all. Selleks on mõnikord hea võimalus pakkuda oma hobust kellelegi meie parimatest ratsanikest sellel võistlusel võistlemiseks.
Sportlasele on NHT võimalus tõestada, et tema treeningus olnud noored hobused on arendatud parimale võimalikule tasemele, või et ta suudab talle selleks võistluseks pakutud võõrast hobusest kätte saada kõik, mis selles head on.
Omanikule või ostuhuvilisele pakub NHT oma ja teiste hobuste lihtsat ja objektiivset võrdlust, nii hinnavõrdlust kui tasemevõrdlust. Isegi võimalikule välismaisele ostjale oleme mõelnud, kui teeme ja näitame videot NHT teisest päevast Postimehe, Hobumaailma ja ESHKS kodulehtedel ja Facebookis.
Hobusele võib NHT olla hiilgava karjääri alguseks. Edukaim Eestis sündinud hobune rahvusvahelises spordis HEROLD N (s. 2007.a. i. Heartbreaker, ei. Haydn, kasv. Peeter Raid), kes on Itaalia ratsaniku Luca Maria Moneta all teeninud tänavu juba üle 35000 euro ja toonud ESH tõuraamatu Horsetelexi maailma edetabelis takistussõidus 35. kohale, alustas 2011.a. NHT 4-aaastaste klassis ühena viiest raja puhtalt läbinud hobusest.
HEROLD N Noorhobuste tsempionaadil Toris 2011 a. ja koos oma praeguse ratsaniku Luca Maria Monetaga.
Temaga võrdne oli seal ka ALFONS RA ( i. Aromats, ei. False Pass, kasv. ja om. Equi Ra OÜ), praegu Rein Pilli tulevikulootus.
ALFONS RA Noorhobuste tsempionaadil Toris 2011 a. ja koos oma praeguse ratsaniku Rein Pilliga.
Nelja-aastastena on puhaste sõitudega meelde jäänud teisedki hilisemad edukad hobused: 2004.aastal tori täkk OPAAL ( i. Omer xx, ei. Bellekt, kasv. Tiit Talve) ja sugutäkuna ESH aretusele palju andnud BWP täkk A PIKACHU DE MUZE (s. 2000.a., i. Kannan, ei. Chin Chin, om. ja ratsanik Peeter Viiard), hilisem 6-a. noorhobuste maailmameister (ja Eesti NHT võitja 5-a. klassis 2005.a.)
Noor A PIKACHU DE MUZE oma toonase ratsaniku Peeter Viiardiga ja 6 a. hobuste maailmameistrina Lanakenis.
Nelja-aastastest on endale hiljem nime teinud hobustest puhta rajaga NHT lõpetanud veel 2005.a. FEE (s. 2001.a., i. Favoritas, ei. Beg xx, kasv. Peeter Raid), 2013.a. LITTLE JOHN N (s. 2009.a., i. Lord Z, ei. Concorde, kasv. Peeter Raid, om. ja ratsanik Tarmo Kutsar), 2014.a. BWP täkk ja ESH tõuraaamtu populaarseim täkk aastatel 2014-2016 KONTADOR vd DOORNDONKHOEVE (i. Nabab De Reve, ei. Querlibet Hero, om. Mihkel Kangur), ESH finaalülevaatuste võitja ja Zangersheide tõuraamatus tunnustatud ESH täkk CONTATOUR JP (i. Clinton, ei. Concorde, kasv. Joel Jürisson), 2015.a. noorhobuste MM finalist SOPRANIST K (i. Soprano, ei. Guidam, kasv. Mihkel Kangur)
Little John N Noorhobuste tsempionaadil Luunjas 2013 aastal ja Noorhobuste MM- l Lanakenis 2015 aastal
Contatour JP noorhobuste tsempionaadil 2014 a. ja aastal 2017 oma praeguse ratsanikuga Pato Muente
Kontador Noorhobuste tsempionaadil 2015 ja 2017 aastal.
Viie-aastaste hobuste NHT kompleksarvestuse on võitnud 2005.a. A PIKACHU DE MUZE, 2011.a. parim Eestis sündinud trakeeni tõugu hüppehobune PERON (i. Palladium, ei. Ves, kasv. Heimtali HK, om. Jane Uibopuu, ratsanik Kaire Dräbtšinskaja)
Kuue-aastaste hobuste NHT kompleksarvestuse võitjate hulgast on eredaimad nimed 2013.a. võitja V CARLOS (i. Verdi, ei. Linaro, kasv. Hanna Nikander, ratsanik Urmas Raag) ja 2016.a. võitja WILANDER (i. Warrant, ei. A Pikachu de Muze, kasv. Klaire Rannamets, om. Peeter Viiard, ratsanik Hanno Ellermann)
V Carlos Noorhobuste tsempionaadil Luunjas 2013 aastal ja hiljem Ruilas Eesti Meistrivõistlustel.
Wilander ja Hanno Ellermann, Noorhobuste tsempionaadil 2016 võitmas 6 a. hobuste klassi.
Isegi neile hobustele ja ratsanikele, kes ei saa enam noorhobuste tšempionaadil võistelda, on Ruilas 22.-23. juulil võimalus – võimalus end näidata pühapäevases otsülekandes, mida saab näha Postimehe, ESHKS ja Hobumaailma digilehtedel ja mis on ka järelvaadatav kogu maailmas.