Noorhobuste tsempionaat takistussõidus 2020

Foto: Liis Ira

Noorhobuste tsempionaat takistussõidus on peetud ja tulemused on eesti sporthobuse kasvatajatele meelt mööda. Neljaaastaste hobuste klassis olid 5 parimat ja viieaastaste klassis 3 parimat eestis kasvatatud hobused. Kuueaastaste klassis võidutsesid sel aastal küll importhobused ent 5. parima hulka mahtusid siiski ka 2 eestis sündinud hobust. Korraldus ja võistlusväljak olid taas laitmatud, vaatamata vihmahoogudele mis nelja päevase võistluse esimestel päevadel kimbutasid, ent pühapäevaseks finaalpäevaks taandusid ja päikesel välja tulla lasid. ESHKS poolne korraldusmeeskond võttis eelmise aasta tsempionaadi ajal tehtud tagasisidet arvesse ning sel aastal toimusid noorhobuste klassid päeva parimal ajal, kõik vanuseklassid järjest. Organiseeritud oli spiiker, kes pikemalt hobuste põlvnemistest ja kasvatajatest rääkis, selle tänuväärse töö tegi ära ESHKS juhatuse liige Andres Tõnissoo. Et noorhobuste tsempionaat on eelkõige kasvatajate aasta sündmus siis oli ESHKS poolt välja pandud meened ka iga vanuseklassi esikolmiku kasvatajatele.

Esimest hooaega võistlevad noorhobused

Neljaaastastest hobustest üle poolte hüppasid esimesel päeval puhtad rajad. Et võistluspinget tõsta pani soomlasest rajameister pühapäevaks üles juba märksa keerulisema parkuuri, mis valmistas paljudele raskusi.

Puhtalt suutsid teisel päeval 4. aastaste raja läbida 8 hobust, ümberhüpetel vaid üks paar – Jaagup Kallas eesti sporthobusel FLORIAN (ruun, FLORIS x CARRY`S SON), kelle aretajad ja omanikud on KADI ja AVE KOKLA. Teisele kohale sõitis end ümberhüpetel ühe mahaajamisega Catlin Vatsel eesti sporthobusel HELIINY (mära, HUGO V x BISON), kelle aretajaks on ITI KALL ja omanikuks Epp Keel. Kolmanda koha saavutas samuti 4. karistuspunktiga Susan Kaleta esh täkul BREEZER LT (BAMAKO DE MUZE x LUPICOR) aretajaks ANDRUS KALLASTE  ja omanikuks soomlane Mikko Aartio.  Nooruke Aleksandra Kliimand esh tõuraamatusse kuuluval märal  JOY (JACKSON V/H DAUWHOF x A’KHAN Z ), kelle aretajaks ja omanikuks on Talliteenuste OÜ sõitsid end ümberhüpetel IV kohale ning V kohalt leiame Egle Palmi esh märal SANGRIA LG (SOPRANIST K x A BIG BOY ) kelle aretajaks ja omanikuks on Laura Niils.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/class_sections/511464

Parim 4. aastane hobune FLORIAN (ruun, FLORIS x CARRY`S SON), kelle aretajad ja omanikud on KADI ja AVE KOKLA, ratsanikuks Jaagup Kallas, autasustab ESHKS juhatuse esimees Joel Jürisson.

 

II koha paar – Catlin Vatsel eesti sporthobusel HELIINY (mära, HUGO V x BISON), kelle aretajaks on ITI KALL

 

Susan Kaleta esh täkul BREEZER LT (BAMAKO DE MUZE x LUPICOR) aretajaks ANDRUS KALLASTE

Juba kogemustega 5. aastased

Puhaste sõitudega läksid pühapäevasesse finaali võrdselt eelneva klassiga 18 hobust 31. – st. Teisel päeval oli parkuuri kõrguseks 115 cm ja nagu võitja Hanno Ellermann võidu järgselt intervjuud andes ütles: “oli mida hüpata”. Rada oli tehniline ja kõrgust jagus. Nagu juba mainitud sooritas veatult ja kiirelt nii põhiparkuuri kui ümberhüpped Hanno Ellermann perekond Ellermannide endi kasvatatud eesti sporthobusel KRISTALLO (KONTADOR V.D. DOORNDONKHOEVE D’12 x ZAMBESI ) talle järgnesid mõne sekundiga Paul Argus Kaasiku talupidaja Oü kasvatatud eesti sporthobusel DARK JEWEL N (DIATENDRO x ZIDANE VELVET ) ja Tiit Kivisild tema enda ja Joel Jürissoni kasvatatud eesti sporthobusel CLARA II JP (CONTATOUR JP x LANDFRIESE I) vastavalt II ja III kohal. IV kohale hüppas end Piret Ervald ja võimas tunnustatud BWP täkk PRONTO VAN DE MALTAHOEVE, kelle omanikuks on Vao Tallid. V kohalt leiame  Vanessa Mälbergi ja holsteini tõugu täku BOGEYMAN´i (CHAMAN x CARTHAGO), kelle omanikuks on AS Matrix-Puit. Ümberhüpped sooritasid nad kõik vigadeta.

Tulemused:  https://online.equipe.com/en/class_sections/511465

Parim viie aastane hobune – KRISTALLO (KONTADOR V.D. DOORNDONKHOEVE D’12 x ZAMBESI ) ja ratsanik Hanno Ellermann

 

Kristallo kasvatajad – Daisy ja Hanno Ellermann

 

II koht – Paul Argus Kaasiku talupidaja Oü kasvatatud eesti sporthobusel DARK JEWEL N (DIATENDRO x ZIDANE VELVET )

 

Tiit Kivisild ja Joel Jürissoni oma kasvatatud CLARA II JP (CONTATOUR JP x LANDFRIESE I ) – III koht 5. aastaste klassis

Kuue aastased hobused hüppasid 120 – 125 cm kõrgustel.

Kuueaastaste esikolmiku hobused olid meile tulnud Saksamaalt ja Hollandist: tsempionitiitli võttis Renek Rosenberg hallil holsteini märal CIORANA TT (CASSINI I x ACORD II), kelle aretaja on KARL-HEINZ MARKUSSEN ja omanik Tsura Talu OÜ, teisele kohale tuli Hanno Ellermann KWPN märal JOLLY JEWEL JS (Embassy II x Up To Date) kelle aretajaks ja omanikuks on Jacoba Stud ning kolmandale kohale Heiki Vatsel hobusel JABALOU (KWPN ruun, Balou Du Rouet Z x Carthago) kelle aretaja on W.C. Van Dam ja omanikud P.Geerink ja H.Vatsel.

Järgnesid kiireima aja hümberhüpetel välja sõitnud ent kahjuks ühe mahaajamise teinud Linda Randpere eesti sporthobusel ZURISO ( ZENTO x CADE Z) kelle aretajad on PIRET KURISOO ja ANDRES UDEKÜLL  ning eelmise aasta 5. aastaste hobuste tsempion eesti sporthobuse mära JACQUELINE (JACKSON V/H DAUWHOF x LASCADELL) kelle aretajaks ja omanikuks on Talliteenuste OÜ ning ratsanikuks Urmas Raag.

Tulemused:

https://online.equipe.com/en/class_sections/511466

6 a. parim – Renek Rosenberg holsteini märal CIORANA TT (CASSINI I x ACORD II), kelle aretaja on KARL-HEINZ MARKUSSEN

 

Parim eesti sporthobune 6. a. klassis – ZURISO ( ZENTO x CADE Z), ratsanikuks Linda Randpere ja aretajad on PIRET KURISOO ja ANDRES UDEKÜLL

 

V koht – esh mära JACQUELINE (JACKSON V/H DAUWHOF x LASCADELL) kelle aretajaks ja omanikuks on Talliteenuste OÜ ning ratsanikuks Urmas Raag

ESHKS tänab taas Perila Tallide meeskonda suurepärase korralduse eest ning kohtume Perilas eeloleval nädalavahetusel kui selguvad noorhobuste tsempionid koolisõidus.