Noorhobuste Tšempionaat toob Torisse 4-6aastased sporthobused ja -ponid

Eeloleval nädalavahetusel toimub Tori Hobusekasvanduses tänavune Noorhobuste Tšempionaat, mis toob kokku Vabariigi parimad 4-6aastased ponid ja hobused, võistlemaks takistus- ja koolisõidus.

Võistluse korraldajateks on Tori Hobusekasvandus, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts ja Eesti Hobusekasvatajate Selts, korraldamise eesmärgiks on noorhobuste jõudluskontroll ja nende sportliku ettevalmistuse parandamine.

Kahel päeval on kavas nii kooli- kui takistussõiduvõistlused erinevates vanuseklassides noorhobustele, võitjad selgitatakse kompleksarvestuses. Parkuurid peetakse kõrgusel 80-120 cm, koolisõidus võisteldakse tasemel A-L. Võistluse rajameistriks on Kristjan Lepp, koolisõidu peakohtunik on Annike Laving.

Võistluse direktori Imre Samsi sõnul on äsja valminud suur liivaplats, millele ehitatakse võistluse ajaks täismõõdus koolisõiduväljak. "Tegemist on esimese korraga, mil Toris toimuvad koolisõiduvõistlused lõpuks ometi muru asemel täismõõdus liivaplatsil," sõnas Sams.

Aretusühingud loevad noorhobuste tšempionaati võistluseks, mida korraldatakse nende tõuraamatutes registreeritud hobustele tõu parandamiseks.

Täpne ajakava ja stardijärjekorrad avaldatakse Samsi sõnul hobumaailm.ee kalendris lähiajal, samast kohast on leitav ka juhend: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=9&y=2011&id=695