Noorhobuste Tšepionaat selgitas parimad noorhobused

Lõppenud nädalavahetusel peeti Tori Hobusekasvanduses iga-aastane Noorhobuste Tšempionaat. Auhinnad 4-6aastastele hobustele ja ponidele jagati kooli- ja takistussõidus.

Koolisõit

4aastaste hobuste kategoorias näitas koolisõidus parimat vormi Angelique Maasiku juhtitud KWPN täkk Carbon ML (omanik A. Maasik), kelle tulemuseks oli 8,17 punkti esimesel ja 8,47 punkti teisel päeval. Teise tulemuse said kirja Epp Keel ja ESH mära Westfalia (7,43 ja 7,61) (omanik E. Keel), kolmandaks tulid Liis Ira ja trakeeni tõugu täkk Arrivederci (7,38 ja 7,51) (omanik Mihkel Kangur). 4a. ponide arvestuses oli üks võistleja – Arina Koppel ja eesti tõugu täkk Rasmus (6,26 ja 6,24) (omanik A. Koppel).

Angelique Maasik ja Carbon ML. Foto: Epp Keel

Liis Ira ja Arrivederci. Foto: Epp Keel

5aastaste hobuste arvestuses läksid kaks esikohta Rannaküla Talli hobustele. Esikohta vääris ESH ruun Open Heart,kellega ratsutas Melissa-Marion Amiel. Paari tulemuseks oli 8,15 punkti esimesel ja 8,4 punkti teisel päeval. Teisele kohale tuli ESH ruun Open Mind, ratsanikuks Maria Pantazi, tulemusega 6,86 ja 7,42. Kolmanda auhinnalise koha noppis Marina Droždova juhtitud ja ka ratsanikule endale kuuluv ESH täkk Ferrari (6,88 ja 6,86). Ponide arvestuses oli siingi vaid üks osavõtja – Cathy Õunapuu juhtitud ja Tori Hobusekasvandusele kuuluv eesti tõugu ruun Elkur (5,13 ja 6,12).

Open Heart ja Melissa-Marion Amiel. Foto: erakogu

6aastaseid hobuseid oli stardis vaid kolm, ponisid aga mitte ühtegi. Magusaima koha hõivasid tulemusega 7,06 ja 7,38 punkti Riina Seder ja DWB ruun Pay Off. Hobune kuulub Riina Sederile ja Janek Zalitele. Teise koha võttis enamasti Paul Argusega takistussõidus häid tulemusi saavutanud ja OÜ Novearendusele kuuluv mära Hedina, sedapuhku oli ratsanikuks Katy Kullerkupp (6,9 ja 6,46). Kolmandaks jäi selles heitluses Raili Märdini juhtitud ja talle kuuluv mära Herreera (6,46 ja 6,26).

Riina Seder ja Pay Off. Foto: erakogu

Takistussõit

Takistussõidus 4aastastele ponidele toimusid kaks osavõistlust kõrgustel 80 ja 85 cm puhtusele. Kaks osavõistlust suutsid vigadeta läbida Marie Kristiin Kivisäk ruunal Maurus ning Kati Raidma Rikil, kolmanda koha saavutas Teri-Ann Part samuti Maurusel tulemusega 4 kp.

Hobuste arvestuses võisteldi samuti puhtusele kõrgusel 100 cm. Kahe osavõistluse tulemusena lõpetasid null-karistuspunktiga 5 võistlejat, kelleks olid Renek Rosenberg ja Torpille du Banney (SF mära, omanik M. Linnamäe), Lilian Lehe ja Herold N (ESH ruun, omanik Peter Geerink), Kairi Dräbtsinskaja ja Cornelius (WB ruun, omanik K. Dräbtsinskaja), Melissa-Marion Amiel ja Painted Lady (ESH mära, omanik Rannaküla Tall OÜ) ning Maria Hoboko ja Alfons Ra (ESH täkk, omanik Rebala Tallid).

Renek Rosenberg ja Torpille du Banney. Foto: Kristhel Vaht

Lilian Lehe ja Herold N. Foto: Kristhel Vaht

Maria Hoboko ja Alfons Ra. Foto: Kristhel Vaht

5aastased ponid võistlesid avapäeval puhtusele kõrgusel 90 cm, teisel osavõistlusel oli parkuur 5 cm kõrgem ja võisteldi puhtusele ning kiirusele. Parimat vormi näitas kahe päeva kokkuvõttes Kati Raidma juhtud ja OÜ Ponimaale kuuluv eesti hobune Ralf, kes sooritas vigadeta sõidu mõlemal päeval. Teiseks tuli esimeses osavõistluses 12 kp kogunud Marian-Krõõt Mätas Hidalgol (ERP ruun, omanik A. Lahesoo). Kolmest võistlejast viimase koha sai samuti 12 kp korjanud Cathy Õunapuu, kes võistles Imre Samsile kuuluval eesti tõugu ruunal Elkur.

Kati Raidma ja Ralf. Foto: Kristhel Vaht

Hobuste arvestuses sõitis 12 võistluspaari, sarnaselt ponidele võisteldi esimesel osavõistlusel puhtusele ja teisel puhtusele ning kiirusele. Parkuurid olid sedapuhku 110 ja 115 cm kõrged. Ainsana suutis mõlemad neist ning ka ümberhüpped läbida karistuspunktideta Kairi Dräbtsinskaja Peronil (trakeeni täkk, omanik J. Uibopuu). Teise koha võttis 4 kp-ga Hanna-Brigitta Heinlaid hobusel Arctica (ESH mära, omanik ratsutaja ise). Kolmandaks tuli Andrus Kallaste juhitud Boyal Lady (BW mära, omanik samuti ratsanik ise), tulemusega 8 kp ümberhüpetel.

6aastaseid ponisid stardis ei olnud, hobuste arvestuses võistles 10 paari. Läbiti kaks osavõistlust sarnaselt 5aastastele, kõrgusteks olid sedapuhku 120 ja 125 cm. Ainukese võistlejana läbis kaks osavõistlust vigadeta Paul Argus Hedinal, teise koha saavutas Erik Aedviir Hortensial (ESH mära, omanik Fort Holding OÜ), kelle kontole lisandus teises osavõistluses 1 kp ületatud normiaja eest, kolmandaks tuli Riin-Ingre Saare Cumberlandil (holsteini täkk, omanik Imre Sams) tulemusega 4 kp.

Riin-Ingre Saare ja Cumberland. Foto: Kristhel Vaht

Suurepäraseid Kristhel Vahti tehtud fotosid takistussõidust leiate: http://public.fotki.com/Kristhel/2011/noorhobuste-takistu/ ja http://public.fotki.com/Kristhel/2011/noorhobuste-tempion/