Noorhobuste ülevaatuse finaal 2021 juba sellel pühapäeval

Sügis on käes ja taas saame esitleda sporthobustekasvatajate parimat toodangut laiemale avalikkusele. Sel korral asub Takistus- ja Koolisõidulootuse, Parima Eestis sündinud hobuse ning BIS tiitli nimel võistlustulle ca nelikümmend 2-3-aastast mära ja täkku.  Esinema on kutsutud ka kolm parimat noort ruuna. Oma kasvandikke esitlevad mitmed eelmistel aastatel tiitleid võtnud kasvatajad kuid näha saab ka huvitavad uustulnukad – näiteks tuleb esinema olümpiahobuse Caesari ema järglane.  Oma come backi teeb ka Andres Ruusmann, kes toob finaali kuulsa Stakkato järglase.

Peakohtunik tuleb sel korral Prantsusmaalt – ootame rahvusvaheliselt tunnustatud kohtunikku ja olümpiahobuste kasvatajat Bernard Le Courtois´i, Brullemail kasvandusest.

See on olnud uskumatu aasta – ESH tõuraamat tähistab oma 20. aastapäeva ja hämmastava kingitusena kvalifitseerusid TOKYO olümpiale lausa kolm meie tõuraamatu hobust! Kahjuks ei olnud EHS Caesaril ja 20 -aastasel hiinlasel You Zhangil õnne vet chekis, kuid ESH Donna Anna ja Dina Ellermann tegid Eesti ratsaspordiajalugu olles esimesed kes kunagi ratsutamises olümpiamängudel osalenud on. ESH Alfons Ra oli Brasiilia takistussõidukoondise edukaim ratsu  Juri Mansuri all. Alfons ise osales Eestis noorte sporthobuste ülevaatuste finaalis aastal 2009 ja sel korral sai ta meie kohalikelt kohtunikelt käitumise eest 10 punkti!

2020 a. BIS Agamix Legend Z koos kasvatajatega – K. Pähn ja J. Hirvi.

Jälgige tulevasi tähti otseülekandes 17. oktoobril algusega  kell 10.00 hobmaailm.ee ja estsporthorse.ee

Heitke pilk osalejatele:

KATALOOG