Noorte eesti sporthobuste piirkondlikud ülevaatused on alanud

Foto: Liis Ira

Kevad on täis hoos ja sellega seoses on taas alanud noorte eesti sporthobuste piirkondlikud ülevaatused. Esimene neist toimus tänavu 26. aprillil Peeter Viiardi tallis Virve talus Võrumaal. Samal ja järgneval päeval hinnati noorhobuseid kohalikel ülevaatustel veel Tartumaal Hillar Kaldi Pärna talus, Tõikveres Riina Sääliku tallis ja Väike-Maarjas Madis Niinemetsa tallis.

A-ülevaatused on mõeldud noorhobuste kvaliteedi kontrollimiseks ja seda kajastava andmebaasi loomiseks. Nende tulemused avaldatakse kodulehel www.estsporthorse.ee ja nende järgi valitakse finaali osavõtjad. B-ülevaatused on kujunenud noorhobuste eksterjööri ja liikumise näitajate registreerimiseks, seal ei ole konkurentsi ja nende tulemusi omaniku eraldi soovita ei avaldata (aga PRIA andmebaasis on need siiski leitavad).

Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts julgustab näitama ka kehvemaid hobuseid ja soovib hobusekasvatajatele südamele panna, et iga ülevaatustel näitamata või võistlustel esinemata 2-6-aastane hobune vähendab seltsi eelarvet.

Ülevaatuste protokollid leiate ESHKS kodulehelt.