Noorte hobuste sõidus võtsid leedukad kolmikvõidu

Tänane võistluspäev Saku Suurhallis algas takistussõidus noorhobuste teise parkuuriga, kus arvestatav edu saatis Leedu ratsasportlasi. Järgnenud avatud klassis võidutses seevastu Rein Pill.

Noorhobuste klassis tegi kohe alguses superaja Paul Argus hobusega One Man Show ajades kahjuks maha viimase takistuse. Pauli aega keegi ületada ei suutnudki, oma teisel hobusel Hedinal platseerus Tondi klubi sportlane lõpuks neljandale kohale. Superpäev oli leedukatel. Esimesena asus neist juhtima Satsys Jasas Toscanal. Esimesed kaks kohta hõivasid stardiprotokolli lõpus lähte saanud Matas Petraitis Bacardil ja Benas Gutkauskas hobusel Chena G. Petraitis oli võitja, Gutkauskas kaotas esikoha ühte ebaõnnestunud pöördesse, kus kaotas tempo. Kahe noore leeduka ajavahe oli 0.39 sekundit. Leedukate edule andis oma panuse lisaks eelnevatele viiendana lõpetanud Andrius Petrovas ja Zuko S.

Eestlastest jõudsid noorhobuste klassis puhta sõiduga auhinnalistele kohtadele vee üheksas Siim Sinijärv ja Quu, kaheksas Tiit Kivisild ja Corsika ning seitsmes Rein Pill ja Favorit. Just viimane tõi aga Eestile järjekordse võidu päeva teises sõidus, kus avatud klass hüppas takistusi kõrgusel 135 cm. Reinu partneriks võidu sepitsemisel oli seekord Tourans. Eestisse tulid veel ka viies ja kuues koht, millest esimese saavutas Sinijärv hobusel Zidante P, teise Kairi Dräbtsinskaja hobusel Preston. Teised olid avatud sõidus soomlanna Stefanie Andersin ja Quincy 98, kolmandad venelanna Natalya Simonia ja Gardemarin.

Uudise kirjutamise hetkel käib Suurhallis koolisõitjate Kür, järgmine takistussõit, Tiki Treileri Grand Prix kõrgusel 145 cm algab kell 18.00, kuue takistuse sõit kell 21.00.