Noorte koolisõitjate tiim esindas Põhjamaade meistrivõistlustel Eestit

Emma Tuvi ja Sundorfs Redina-Dot. Foto erakogust.

29.06-04.07 toimusid Ypäjäl Põhjamaade meistrivõistlused. Eestist läks seekord koolisõidus võistlema erakordselt palju paare – kokku 7. Poniklassis olid stardis Lisette Kivro McGregor J-ga, juuniorides Emma Tuvi Sundorfs Redina-Dotiga ja Laurel Leisna Calendulaga. Esimest korda ajaloos läks Eestit esindama Põhjamaade meistrivõistlustele noorte tiim – liikmeteks Maian May Kesküll Kevinsiga, Helena Kaal tori hobuse Cassanderiga, Rose Marie Skjoldby Rosinantega ja Sonja Roberta Sedin Sahibiga.

Esmamuljed

Kohale jõudes olime kõik meeldivalt üllatunud, et meid oli paigutatud isegi tallisisestesse boksidesse. Kui kõik olid kohale jõudnud, oli tunne nii uhke ja hea. Tavaliselt osalevad meie koolisõitjad suurtematel võistlustel väga väikese seltskonnaga, kuid seekord tundsime, et meid on palju!

Pärast kõigile edukat vet-check’i läksime trenni ja tutvusime võistlusplatsiga. Igale riigile oli eraldatud ainult 15 minutit võistlusplatsiga tutvumiseks – võite  ette kujutada, kui tihe liiklus seal oli. Kuna meist keegi ei olnud varem Ypäjal välishooajal võistelnud, tuli tavalisest pikem teekond platsini üllatuseks. Hobusega tempokalt kõndides kulus tallist platsini jalutamiseks umbes 20 minutit.

Tulemused ja kogemused

Sõite oli kõigil kokku kolm: tiimi skeem, individuaalne skeem ja kür. Kõiki tulemusi saab järele vaadata  SIIT. Siin toome välja aga iga sportlase parimad tulemused kogu võistluse jooksul.

Lisette Kivro ja McGregor J. Foto erakogust.

Poniklassis startinud Lisette Kivro tegi McGregor J-ga igal päeval väga head ja stabiilsed tulemused. Parim neist oli küris – 12. koht ja 68,885%. Juuniorides startinud Emma Tuvi Sundorfs Redina-Dotiga olid kahel esimesel päeval tugeval kaheksandal kohal. Parimaks protsendiks oli 67,010% individuaalses sõidus. Teise juunioriklassi sõitjana tegi kolm head sõitu ka Laurel Leisna ning kõrgeima protsendi sõitis küris – 67,205%, 14. koht.

Noorteklasis tegid avastardi Helena Kaal ja Cassander. Kahel päeval olid tulemused head, ühes sõidus tegi ratsanik vea ning tulemus oli oodatust madalam. Parim sõit oli jällegi küris, tulemus 66,945% ja 15. koht. Maian May Kesküll ja Kevins olid meie seltskonna noorteklassis startinutest kõige edukamad. Parim tulemus saadi tiimi sõidus – tugev 10. koht ja 68,186%. Kolmanda noorte paarina tegid Rose Marie Skjoldby ja Rosinante tublid ja stabiilsed stardid. Edukaim sõit oli kür, tulemus 67,000% ja 14. koht. Neljandaks noorte paariks oli Sonja Roberta Sedin ja Sahib. Ka nemad tegid võistluste vältel head ning stabiilsete tulemustega stardid. Parim tulemus saadi küris, 63,195% ja 18. koht.

Meie peamine eesmärk sellel aastal Põhjamaade meistrivõistlustel osaledes oli saada edasi ka küri, kuhu pääsesid edasi individuaalse sõidu 18 parimat. Selle eesmärgi me kõik ka täitsime! Kokkuvõtteks võib öelda, et koolisõitjad jäid võistlusega väga rahule. Saime kõik hinnalise kogemuse võrra rikkamaks ja palju motivatsiooni, et järgmisel aastal veel tugevamana tagasi tulla!

Sportlaste kommentaarid

 

Sonja Roberta Sedin ja Sahib pärast vet-check’i. Foto erakogust.

Sonja Roberta Sedin:

Olen tänulik, et sain võimaluse osaleda Põhjamaade meistrivõistlustel, kuna tegemist on väga kõrge taseme võistlusega. Korraldusliku poole pealt oli kõik viimase peal, kordagi ei olnud segadust, kust mida saab või mis kell kuskil olema peab. Tohutu suur ratsakompleks avaldas samuti muljet – 3 maneeži, mitu koolisõiduplatsi, hiiglaslik muruväljak, liivaplatsid ja kahekorruselised tallid! Jäin võistlusel saavutatud tulemustega samuti rahule ja hobune oli väga tubli. Loodan, et järgmisel aastal suudame taas tiimi välja panna ning ka oma tulemusi parandada!

Maian May Kesküll:

See oli hästi läbimõeldult korraldatud võistlus väga heade tingimustega ratsakompleksis. Suuremate riikide esindajad olid aukartust äratavad – nii hobused kui ka sõitjad olid hoopis teisest puust. Seda võis näha mitte ainult nende võistlussooritustest, vaid ka nende trenne või pelgalt hobustega tegelemist jälgides. Muidugi jäid silma ka nende uhked treening- ja võistlusvormid, terve tiim nägi ühtne ja esinduslik välja. Kohe oli eemalt aru saada, kes mis riiki esindas!

Oma võistlussooritustest nii palju, et esimesel päeval jäin sõiduga rahule, suutsime Kevinsiga trennis õpitut realiseerida. Teisel päeval läksid enda vead kalliks maksma, mistõttu ei olnud protsent just rõõmustav. Kolmandaks võistluspäevaks olime hobusega mõlemad veidi väsinud ning sõit oleks võinud olla energilisem, kuid protsent oli täitsa rahuldav. Kokkuvõttes jäin võistlusega rahule ning saadud kogemused andsid tulevikuks motivatsiooni juurde!

Lisette Kivro:

Meie esimene nii suur võistlus on nüüd selja taga. Koju sõidame me super hea tundega, sest me ei osanud üldse nii häid tulemusi nii tugevas konkurentsis oodatagi. Samuti saime kohtunikelt väga head tagasisidet ja kinnituse, et oleme õigel teel. Lisaks suutsime iga päevaga enda kohta parandada. Kodus jätkame trennitegemist ja lihvime oma nõrku kohti, et edaspidigi ennast aina parandada!

Emma Tuvi:

Põhjamaade meistrivõistlused olid alles meie teised ühised võistlused. Kuna me õpime alles üksteist tundma, siis ei osanud nii häid tulemusi oodata – saavutasime juunioride klassis kahel korral 8. koha. Saime kohtunikelt head tagasisidet, kuid samuti ka soovitusi, mida tulevikus parandada ja mida saaks veel paremini teha. Kokkuvõttes jäime võistlusega väga rahule!