Noorte meistritiitli takistussõidus võitis Stefani Sabrodin

Tänaseks hommikuks oli ilm paranenud, Ruila võistlusväljak kuivanud ning seega kõik tingimused noorte takistussõidumeistri selgitamiseks loodud. Viimase hetkeni põnevust hoidnud võistluses võttis kulla Tartumaa klubi sportlane Stefani Sabrodin hobusel Calderon.

Esimene voor kõrgusel 130 cm lõi kaardid võrreldes esimese osavõistluse tulemustega segamini. Liider Heili Püümann (Black Stallion), kes võistles hobusel FP Palasi, eksis kolmel takistusel ning langes tunduvalt allapoole ehk viiendaks. Ühtegi puhast sooritust me esimeses voorus ei näinudki. Ühe veaga tõusis liidriks Sabrodin, kellel kokku 5 karistuspunkti, teise kohaga jätkas Riin Ingre Saare (Vändra) hobusel Cumberland, kellel 8 karistuspunkti.

Teine voor hoidis pinget lõpuni. Ainukese puhta sooritusega said hakkama esimeses voorus 12 karistuspunkti kogunud Elis Nõgel (Viljandimaa) ja Aristokraat, kes tõusid selle tulemusega hõbedale. Eelviimasena startinud Saare ja Cumberland kogusid teises voorus 8 karistuspunkti ja langesid selle tulemusega Nõgelist, kes kogus 15 punkti, ühe punktiga tahapoole. Viimasena startinud Sabrodini närvid olid kindlasti pingul, kuid tal oli reservis kaks mahaajamist säilitamaks liidripositsiooni. Sabrodin ja Calderon kasutasidki ära kogu oma reservi, kuid suutsid konkurente edestada ja võtta tänavuse kuldmedali.

Teise osavõistluse arvestuses toimusid aga ümberhüpped, kuna neli paari olid võrdselt kogunud 12 karistuspunkti. Ümberhüpetel tegid kiireima ja puhta sõidu Saare ja Cumberland, teisena lõpetasid Nõgel ja Aristokraat, kolmandana Sabrodin ja Calderon. Puhtad olid ümberhüpetel ka teine ja kolmas koht.

Ruila võistluspäev jätkub koolisõiduga. Tulemused endiselt aadressilt http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2012/ .