Noorte Meistrivõistlused kestvusratsutamises Võrumaal

Noorte meistrivõistlused toimusid sel korral Virve talus Võrumaal, ilusal kuppelmaastikul metsade keskel.

Ilm tõotas tulla päiksepaisteline ja soe. Meistrivõistluste klassi võistlejad olid esimesed startijad, 83 km pikkusel distantsil. Tänavu oli noorte arvestuses rekordarv startijaid – 9 hobust. Esikohale tõotas tulla tihe rebimine.

Esimesel ringil jäid teistest tahpoole vaid kaks ratsanikku, kes olid eesmärgiks võtnud distantsi läbimise, mitte tiitli võitmise. Ringi kiirus oli kiirematel juba pea 19 km/h ja seejuures taastumine vaid 2 min!

Järgmisel ringil hakkas seltskond jagunema: ette jäid kolm ratsanikku: Marian Kikas Oopusel, Kalli Kalbre Baltimoril ja Kairit Kalbre Filly-Bellal, nende kiirus oli tõunud juba üle 19 km/h ja taastumine pikenenud 4 min peale. Viimasele ringile läks juhtpositsioonilt Marian Oopusega, 2 min hiljem õed Kalli ja Kairit. Kui viimasest 21 km-st oli läbitud pool, jõudsid õed liidrile järgi, kruusateel anti minna hobuste võimete piiril. Esimesena näitas väsimuse märke Kairiti hobune Filly-Bella. Liidrikohale jäid võistlema Marian ja Kalli.

Finišijoonele lähenesid mõlemad peaaegu koos, veidi eespool Kalli, kohe seejärel Marian. Kuid… kahjuks suutsid Kalli ja Baltimor finišilipust valelt poolt mööduda ning lõpetasid seetõttu teisena. Alles 20 min hiljem saabus Kairit Filly-Bellaga.

Viimase ringi kiirused olid küll eesti rekordajad – Kallil 30,76 km/h! (krossi läbimise kiirus), Marianil 29,68 km/h. Taastumine oli muidugi võitjatele raske, kuid mahtus ilusti ettenähtud aega. Kahjuks kukkus Baltimor lonke tõttu läbi traavitestil.

Lõpptulemus: Eesti noortemeister – Marian Kikas ja Oopus, hõbemedal Kairit Kalbre ja Filly-Bella, pronks Hanna Rohtla ja Jadu.