Noorte olümpiamängudele Singapuris on hobused juba saabunud

15. juuli hommikul kohaliku aja järgi kell 11.50 jõudsid Singapuris toimuvatele esimestele Noorte Olümpiamängudele (YOG – Youth Olympic Games) kohale ratsavõistlustel osalevad hobused.

YOG-l võistlevad ratsasportlased laenatud hobustel, kes seekord on pärilt Austraaliast ja Uus-Meremaalt. Pärast kaheksatunnist sõitu Austraaliast Brisbane’ist, olid hobused hea tervise juures ja nad viidi YOG võistluspaika Singapuri Turf Club Riding Centre’isse.

Hobuste teekond algas nende treeningkeskusest Glen Haven Park-ist, mis asub Brisbane’ist kahe tunni kaugusel põhjas. YOG-i hobuste vedamisega tegeles International Race Horse Transport nimeline ettevõte. Hobuste lennukisse sättimine võttis ettevõtte väitel aega pea kaks tundi. Hobustel hoidis sõidu ajal silma peal YOG-i peaveterinaar Dr. Roshni Selvam, kolm abilist ja kaks ratsutajat Glen Haven Park-ist. Lisaks tulid kaks abilist ja ratsutajat Glen Haven Parkist eraldi lennuga.

Saabumisjärgne karantiin algas hobustel järgmise päeva hommikul kell 9 ja kestab kuni 30. juuli keskpäevani. Ka karantiini ajal hoolitsevad hobuste eest Glen Haven Parki gruumid ning neid treenivad kaasa võetud ratsutajad. Glen Haven Parki, aga ka kohalikud gruumid, tegelevad hobustega pidevalt kuni võistluste lõpuni.

Hobused on viie kuni kaheteist aastased. Võistlustel täkud ei osale, on vaid märad ja ruunad. Suurem osa neist on puhtatõulised või head soojaverelised "warmblood crosses". Austraaliast ja Uus-Meremaalt valitud hobused on võimelised hüppama vähemalt 120 cm kõrguseid tõkkeid, nende valikueelne veterinaarkontroll oli karmistatud. Samuti pidid hobused olema sobilikud edasimüügiks, sest eesmärk on nad seal pärast võistlusi maha müüa. Singapuri võistluste jaoks valis Glen Haven Parki meeskond enam kui saja hobuse seast välja parimad hobused.

Esimestel Noorte Olümpiamängudel võistlevad sportlased nii individuaalses kui ka võistkondlikus takistussõidus.

Üritust on võimalik jälgida ka internetti vahendusel aadressilt http://www.youtube.com/feichannel

FEI