Noorte ratsanike esimese sõidu võttis leedulanna Akvile Drukteinyte hobusega Fiesta

Tallinn International Horse Show esimeseks rahvusvaheliseks sõiduks oli noorte ratsanike parkuur, kus võidu võttis Leedu takistussõitja Akvile Drukteinyte hobusega Fiesta.

Noorte ratsanike programmi esimene parkuur oli kahefaasiline kõrgusel 125 cm. Leedulanna Akvile Drukteinyte, kes startis hobusega Fiesta, valis teises faasis optimmalseima raja ning läbis selle kiires tempos ja puhtalt. Tema aega ei suutnud ületada enam keegi. Sarnast trajektoori pidi liikus ka teise kohaga lõpetanud lätlanna Laura Penele hobusega Progress, kuid nemad olid ligi kaks sekundit aeglasemad. Kolmandaks positsioneerus eelviimasena startinud soomlanna Katri Siltala, kelle partneriks oli hobune Creo vd Ambachtshoeve.

Eestlastel avaparkuuris parimatele kohtadele paraku jõuda ei õnnestunud. Kristi Luha ja Vacantos lõpetasid meie parimana seitsmendal auhinnalisel kohal, puhta sõiduga mõlemas faasis oli üheksandal auhinnalisel kohal Kelli Laev hobusega Free Bay. Auhinnalisi kohti oli kokku 12. Kümnendana lõpetasid nelja karistuspunktiga teises faasis Eleri Kiveste ja Copherfild, üheteistkümnendana Ketlin Ramjalg ja Qatimini des Vergres Z. Viimase auhinnalise koha saavutasid seitsme karistuspunktiga teises faasis Liis Anette Pae ja Pärn.

Kristi Luha ja Vacantos olid avapäeval noorte sõidus Eesti parimad; foto Gerlin Kess

TIHS tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/11183