Noorte ratsanike finaalsõit Isokile ja Calinale, Petrovas endiselt võidulainel

Tallinn International Horse Show 2013 viimast võistluspäeva alustasid noored ratsanikud, kelle hulgast osutus parimaks Meriel Isok Calinal. Järgnenud noorhobuste sõidus võttis oma järjekordse võidu endiselt pidurdamatu Andrius Petrovas.

Noorte ratsanike 130 cm kõrguste takistustega parkuur peeti ümberhüpetele, kuhu pääses kaks Eesti ja kaks Soome võistluspaari. Naabrite heitluses jäi peale Eesti, kui parimana lõpetasid Meriel Isok ja Calina ning teisel kohal Susan Kaleta ja Krona. Mõlemad lõpetasid vigadeta ka ümberhüpped. Kolmandale kohale platseerus samuti puhta sõiduga soomlanna Antonia Hartwall hobusel Wakker, neljas oli Okko Pöllänen hobusel Dermalogica Pure Power. Kuuendale auhinnalisele kohale platseerusid Eleri Kiveste ja Copherfild.

Noorte hobuste puhtusele ja kiirusele peetus sõidus eestlased paraku auhinnatseremooniale ei pääsenud. Võitmatuks osutus jällegi leedukas Andrius Petrovas, kes sõitis parima tulemuse välja hobusel Rolex. Teine koht lätlasele Andis Varnale hobusel Fantastika, kolmas jällegi Leetu, seekord Nerijus Šipaila ja Caliente. Parima Eesti paarina saavutasid kaheksanda auhinnalise koha ühe karistuspunktiga Urmas Raag ja Carlos.

Võistluspäev jätkub startiderohke 140 cm kõrguse ümberhüpetega parkuuriga, kell 17.00 saab alguse MK-etapp. Tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/8079 .