Noorte treeninglaager Ruilas: vajalik, kasulik ja… alatähtsustatud?

Möödunud nädala teisipäevast reedeni (22-25. märtsil) toimus Ruilas noortele, juunioridele ja poniklassile mõeldud treeninglaager, mida viisid läbi Riina Pill ja Alla Gladõševa. Laagrisse olid kokku tulnud noored ratsasportlased Eestimaa eri paigust, kuid siiski jäi osavõtuaktiivsus tublisti oodatust allapoole.

Kümmekond sportlast veetsid ühel või kahel hobusel Ruilas neli tihedat päeva, saades õpetust nii ratsastuses kui hüppamises. Iga päev oli keskeltläbi kaks trenni, lisaks ka teooriatunnid ning ühised arutelud. Laager tipnes treeningvõistlusega.

Riina Pill lausus laagri järgselt, et vähene huvi korralike treeninglaagrite vastu paneb siiski tõsiselt mõtlema, millist tööd üldse oleks noortega võimalik teha, et ratsaspordil järelkasvu oleks. Samas leidsid kõik osalejad koolituse äärmiselt vajaliku olevat ning andsid treeneritele positiivset tagasisidet.

Ühe osaleja Liis Danelsoni sõnul oli laagrist palju kasu. "Õppisime Allaga väga palju hobuste lõdvestamist, tehes seejuures siiski päris intensiivselt tööd. Ausaltöeldes olime trenni lõpuks ikka väga väsinud, kuid tundus, et hobustel oli küll päris hea," kommenteeris ta. "Minule isiklikult andis ka palju juurde individuaalne lähenemine minu hobustele ja nende eripäradele, ise õppisin paremini hobusega kontakti hoidma."

"Selgelt oli näha, et viimasel päeval hüppasid hobused võrreldes esimese päevaga tunduvalt paremini ja treeningud tasusid end ära," lisas Riina Pill.

Kui Riina trennides tehti harjutusi kavalettidel ja tõketel, siis Alla keskendus eelkõige elementaarsele ratsastusele, hobuse edasi viimisele, lõdvestamisele, kontaktile, samuti julgustas ta õpilasi aktiivsemalt hobust "kokku ja lahku" sõitma.

Järgmine võimalus laagris osaleda on 22-25. aprillini, kui Eestisse saabub taas J.P. Camboulives, et anda laager koolisõidu, takistussõidu ja kolmevõistluse aladel. Järgmine laager kohalike treeneritega leiab Pilli sõnul tõenäoliselt aset suvevaheajal.