Nordic Eventing Challenge avahooaja finaali läheb liidrina meie tiim Eventers From Estonia

Ervi Kaasiku ja Cendoria S Olustvere krossil. Foto: Elin Jalakas

Eeloleval nädalavahetusel peetakse Soomes Lempääläs rahvusvahelise kolmevõistlussarja Nordic Eventing Challenge finaaletapp, kuhu siirdub Eesti sportlastest koosnev võistkond Eventers From Estonia.

Eestlaste edust tänavu esmakordselt peetavas rahvusvahelises võistkondlikus sarjas Nordic Eventing Challenge oleme kirjutanud juba kahel korral, kui võideti etapp Rootsis Strömsholmis ning oldi teised Olustveres. Finaaletapile sõidetakse liidritena.

Punktitabel näitab eestlaste tiimi skooriks enne finaali 14, Soome tiimi Team North Star on punkte 8 ning tiimil My Way (Soome) 3.  Lempäälä etapi korraldaja Aki Karhapää sõnul on end finaali registreerinud just samad kolm võistkonda. Kuna võit annab kolme osaleja puhul 8, teine koht 5 ja kolmas 3 punkti, näitab arvestus, et eestlastel piisab sarja avahooaja võiduks vaid lõpetamisest ehk kolmandast kohast, mis samas ei ole niivõrd kerge, kui paberil tundub.

Eventers From Estonia astub seekord tiimi liikme Jaagup Kallase sõnul üles koosseisus Ervi Kaasiku ja Cendora S, Maris Kangur ja Al Pacino ning Camille Mahoni ja Orlymeja. Jaagupi enda ja viienda tiimiliikme Mari Talinurme hobused on kahjuks rivist väljas, mis teeb tiimi olukorra pingeliseks. Nimelt tulemuse saamiseks läheb arvesse kolme sportlase tulemus. 

Hoiame meie omadele eeloleval reedel ja laupäeval pöialt!

Sarja Nordic Eventing Challenge kohta leiate rohkem infot https://nordiceventingchallenge.com/