Nuhja Kõks 2010 pani rõhku madalamatele parkuuridele

Nuhja tallis toimus nädalavahetusel võistlus, millest korraldajate sõnul saab traditsioon. Kaks aastat tagasi toimunud debüütvõistlus oli oma kümnekonna võistlejaga kahtlemata palju väiksem, mistõttu seekordset võib pidada justkui talli esimeseks suuremaks võistluseks.

Mõttest teha võistlus, kus oma päris esimesi katseid võistelda saaks teha kas väga madalates sõitudes või siis proovida ka natuke suuremaid kõrgusi, võtsid kohe tuld kõik tallipere liikmed. Omanikud ja naabrid andsid ümbrusele viimast lihvi, lapsed värvisid takistusi, sõbrad tulid appi korraldama. Lars tegi rajad ja Kairi võttis aega. Ilm oli ilus ja inimesed rõõmsad.

Esialgu oli plaan teha väike kõks oma talli rahvale, kuid igaks juhuks sai juhend ka avalikkusele üles pandud – ehk tahavad teisedki meile külla tulla. Huvilisi oli korraldajate meelerõõmuks täitsa palju ja üles antud 52st võistluspaarist jõudis rajale 44.

Esimesena oli kavas juhtimisparkuur kõrgusega kuni 40 cm ja käe said valgeks esimesi starte tegevad lapsed ja hobused. Pusimist jätkus: galopile tõste ja lõpu poole üleminek traavile kindlas kohas osutus kõige keerulisemaks harjutuseks. Slaalom oli päris kitsaste vahedega ja samuti oli kitsast vahest vaja hobune läbi juhtida. Soojendus toimus võistlusväljakul ja lisaks soojendushüpetele lubati kõigil juhtimisharjutusi läbi proovida. 11 võistluspaari seast osutus parimaks Õnneleid Selge Ria’l.

Enim osavõtjaid sõitis 70 cm kõrguses parkuuris. 18 võistluspaari seast tegi parima sõidu Reet Volt hobusel Patria. 90 cm võitsid Theresa Dee Torjus ja Lakay ning 105 cm olid kiireimad Toomas Pai ja Atomic.

Õhtul talliperega päevasündmusi kokku võttes ja muljeid vahetades sai selgeks, et edaspidi peakski rohkem rõhku panema just madalatele sõitudele. Kõrgemaid sõite võib ju erinevatest kalenderplaanidest leida küll. Valmis kindel otsus, et see Kõks ei jää viimaseks, sest päev oli ütlemata tore. Siinkohal tahavad korraldajad tänada kõiki osavõtjaid. Samuti kutsume üles andma igakülgset tagasisidet, et järgmine kord veel toredam oleks.

Fotosid võistluselt: http://public.fotki.com/KaiaS/nuhja-kks-2010/

Aive Mihkelson