Nurmenuku talus kogunevad homme eesti raskeveohobused

Pärnumaal Sauga vallas Nurmenuku talus algab homme kell 10.00 kaks päeva vältav üritus XIX Eesti Raskeveohobuse Päev, seekord on üritusele tulemas tänase päeva seisuga 35 hobust Eestist, samuti on oodata osalejaid Soomestki.

Nurmenuku talu perenaine Viktoria Kaasik ütles, et tänavu kestab üritus kaks päeva põhjusel, et osavõtjate arv kujunes üsna suureks. "Nii korraldamegi reedel, tõsisel tööpäeval, hobuste hindamise, teine päev kujuneb seevastu rohkem meelelahutuslikumaks. Kaasiku sõnade järgi ongi reede raske päev ja pigem pakub see rohkem huvi hobuste kasvatajatele, aretajatele, aga ka neile, kes seda tõugu hobust soovivad tulevikus omandada. Kuuleb ju komisjonilt, millised on näiteks müügis oleva hobuse head ja vead.

Laupäevaseid ettevõtmisi kirjeldades sõnas Kaasik, et see on suunatud rohkem tõu võimaluste tutvustamisele: "Alustatakse kell 12.00, kui autasustatakse parimaid täkke ja märasid, edasi näidatakse juba, milleks raskeveohobused võimelised on." Nii demonstreeritakse rakendite vigursõitu, raskeveohobuse võimekust koolisõidus, traditsiooniliselt on publikumagnetiks olnud sellelgi korral toimuv raskeveohobuste maksimaalveovõistlus. "Usun ja loodan, et paljud huvilised leiavad omale seda tõugu hobuse, sobib ta ju suurepäraselt mitmetesse valdkondadesse. Saab ju temaga teha tööd, sporti, samas on raskeveohobused ka suurepärased hobihobused," lausus Kaasik.

Sissepääs üritusele on tasuta, muusikat teevad ansamblid Nõianeitsid ja Pernava, avatud on minizoo, kohapeal on olemas ka toitlustamine.