Ohtus peeti esimest korda kestvusratsutamise võistlus

08. juunil 2013 toimus kestvusratsutamise võistlus nimega Ohtu Kestvusratsutamine 2013. Tegemist oli mitmes mõttes ajaloolise sündmusega, kuna sedasorti sündmus oli esmakordne nii asukohale kui ka korraldajale. Ohtu külas ei ole teadaolevalt toimunud ratsavõistlusi ühelgi ratsaspordialal ning ka korraldajaklubi El Awrah Endurance Teamile oli see esimene kord võistlusi läbi viia.

Võistlusdistantsid olid 81,5 km, 52,5 km, 42,5 km ja 15 km ning oma võimed pani proovile 23 võistluspaari.

81, 5 km rajale startis vaid üks paar – Anne Rohtla ja Jalizza Adamas, kes distantsi ka edukalt läbisid.

Kõige suurem oli konkurents 52,5 km distantsil, startis 10 paari, kellest edukalt lõpetasid seitse. Klassi võitis Anni Elisabeth Piirfeldt hobusel Ariman.

Esmase kvalifikatsiooni said 42,5 km rajal kuuest startinud paarist viis.

Kõige meeleolukam seltskond startis 15 km distantsile tutvumisklassis, kus olid esindatud nii pisiponid kui ka suured hobused. Kõik kuus võistluspaari lõpetasid raja edukalt, Kurevere Kronu eriauhinna said kõige pisem võistluspaar Mia Turu ja väikeponi Jaagu Musurull, ning tublid noored Lilian Schönberg ja Jamila El Awrah.

Keskel Mia Turu ja väikeponi Jaagu Musurull

Eesti Hobusekasvatajate Selts oli pannud välja ka eriauhinna parimatele võistlevatele eesti hobustele, kelleks olid Amanda (Berit Truuts, 52,5 km, üldarvestuses III) ning Ruudik (Marian Koplimäe, 42,5 km)

Võistluste peasponsor oli rännakuvarustuse maaletooja Pegasos Equestrian OÜ, abistasid ka Le Parade OÜ, Kurevere Kronu (Antsoti talu) ja Hobulove OÜ.

tekst ja fotod: Astra Nilk