Ohtus peeti massiivne kestvusratsutamise võistlus, kirgi küttis 15 km pikkune Pink Ride

Laupäeval, 14. juunil peeti Harjumaal Ohtus suur kestvusratsutamise võistlus, milles osalesid rekordilised 61 paari. Startijate numbri tõmbas nii suureks 15 km pikkune ERL kalenderplaani väline klass Pink Ride, kus osales 30 roosaks kostümeeritud ratsanikku ja hobust.

Kavas oli kolm kalenderplaanijärgset klassi, millest pikimal – 80 km distantsil osales vaid neli paari. Kiireimini jõudis raja läbida Laura Nahkor (El Awrah) Parzivalil, talle järgnesid Merilin Sinimets (El Awrah) ja Aloral, Eveli Pärna (Ratsarügemendi) Galaxyl ja Anna Liisa Kalja (Ratsarügemendi) Viikingil. Kuna maastik oli kohati võrdlemisi mudane ja libe, oli võistlejate kiirus tagasihoidlik – võitja keskmiseks kiiruseks kujunes 12,95 km /h.

Laura Nahkor ja Parzival juhtimas 80 km distantsi

Pisut põnevam heitlus peeti 51 km peal, kus stardis oli 8 paari ja sai ka näha tihedat heitlust paremate kohtade peale. Tõsi küll, juba suhteliselt alguses sõitis teistel eest ära Kadri Kullerkupp (Avante) Ilueedil ning võttis kindla esikoha kiirusega 16,15 km/h. Järgmised neli paari tulid finišisse täisgalopis. Teise koha võttis selles võitluses Maria Runno (EER) Thor Emiral ajaga 14,70 km/h, kolmandaks jõudsid Kaisa Keerd (EER) ja Nola. Siin olid kaks paari sunnitud võistluse katkestama.

Esmast 34 km asus läbima tervelt 19 paari, kellest kvalifikatsiooni said kätte 12. Neli paari sõitsid lubatust aeglasemalt ning 3 katkestas.

Päeva vaieldamatult lõbusaim seltskond läks kestvusratsutamise mõnusid proovima väiksele 15 km pikkusele rajale. Kuna klass kandis nime Pink Ride, olid võistlejad riietunud roosasse ja kostüümide ideid jagus siin igale maitsele. Roosadest elementidest ei pääsenud ka hobused. Oli ääretult efektne vaatepilt, kui kõik 30 roosat korraga teele asusid. Osalejate arvu üheks suureks põhjuseks oli kindlasti asjaolu, et hiljuti just sinna samasse kolinud RSK Simon oli väljas võimsas koosseisus – treener Merle Annusver oli vist küll pea kõik oma hobused välja pannud! 15 km pikkusel distantsil oli vaid üks katkestaja.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/73?locale=et

Pink Ride tulemused: http://hobumaailm.ee/index.php?page=37&m=6&y=2014&id=1436

Vaata meeleolukaid pilte: http://www.kyllitedre.com/ENDURANCE/Ohtu-Kestvusratsutamine-2014/Ohtu-Kestvusratsutamine-2014/

Piltide kopeerimine ja kasutamine autori loata on Hobumaailmast keelatud.