Oktoobrikuu Oma Hobu on ilmunud

Trükikojast tuli välja oktoobrikuu Oma Hobu – järjekorranumbriga 50. Seega on ajakirjal väike juubel! Igatahes pole Eestimaal teadaolevalt ükski teine hobuajakiri selle numbrini veel jõudnud.

Millest siis seekord ajakirjas juttu on?

Kõigepealt rõõmustav teade eesti hobuse fännidele – rohkem kui muidu leiab kajastamist eesti tõugu hobuse tegevus. Põhjuseks asjaolu, et tänavu möödub 90 aastat ajast, kui ettevõtlikud Läänemaa eesti hobuse kasvatajad asutasid Haapsalus Eesti Maahobuse Kasvatajate Seltsi. Seda tähtpäeva siis Oma Hobu tähistabki suurema tähelepanuga meie omale põlistõule.

Teine peateema kui nii võib öelda, on ratsavibulaskmine. Uus hobuspordiala, mille Euroopa meistrivõistlusedki toimusid tänavu Poolas. Ala tutvustab Mariam Selge, kes ise on ratsavibulaskmisest võlutud.

Jätkuvad traditsioonilised rubriigid: tallilugu on seekord Päärdu tallist, portreteeritava rollis on raskeveohobuste kasvataja Viktoria Kaasik, hobusetõugude tutvustus on jõudnud budjonnõi hobuseni, ühe hobuse lugu aga on seekord ketvusratsust Oopusest.

Teemasid on veel mitmeid – head lugemist!

Ago Ruus, Oma Hobu peatoimetaja