Oliver Karma ja Kullo Kender võtsid Helsingi rahvuslikus finaalis kaksikvõidu, Klettenbergile veel üks seitsmes koht

Helsingi Horse Show viimase võistluspäeva hommikuses programmis võtsid Oliver Karma ja Kullo Kender rahvusliku põhiklassi finaalis kaksikvõidu, veel ühe seitsmenda koha saavutasid rahvusvahelises klassis Gunnar Klettenberg ja Bettebalia.

Helsingi Jäähallis alustati viimast võistluspäeva rahvuslike klasside finaalidega, kus igas võistlusklassis oli sinna pääsenud kümme võistluspaari. Põhiklassis hüpati 140cm kõrguseid takistusi ning seda puhtusele ja kiirusele. Ainukese nulli tegid Oliver Karma ja Hangstone JT Z, kes sel moel loomulikult võitjateks krooniti. Kiireima neljaga tõi Eestile teise koha Kullo Kender, kes osales hobusega LRK Astrid L.

Paraku ei läinud nii hästi meie juunioritel, kes eelnevatel päevadel heade kohtadega lõpetanud olid. Ketlin Ramjalg ning Helena Palu täna tulemust kirja ei saanud, My Relander ja Blackwoodland Rock lõpetasid puhta sõiduga neljandal kohal, mis Soome reeglite alusel on esimesena auhinnalt väljas. Juuniorite parkuuri kõrguseks oli 130cm.

Hommikuses programmis peeti ka 140cm kõrguste takistustega rahvusvaheline parkuur, kus Gunnar Klettenberg ja Bettebalia lisasid oma selle võistluse seitsmendale ja kaheksandale kohale vee ühe seitsmenda auhinnalise. Võitis noor Šveitsi takistussõitja Martin Fuchs hobusega Uzo van het Hbos Z, teisena lõpetasid Vladimir Beletsky ja Rocketman.

Tänaseks põhialaks Helsingis on Lääne-Euroopa MK-etapp. Eestlaste etteasted põhjanaabrite suurturniiril on selleks korraks lõppenud. Tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1098/1098zeitplanDEU.htm?style=longines