Oliver Karma ja Vanco Põhjamaade Meistrivõistlustel seitsmendad

Käesoleval nädalalõpul võistlevad meie takistussõitjad Oliver Karma, Linda Randpere ja Saskia Maripuu Ypäjäl, kus peetakse traditsiooniline Finnderby ning muuhulgas ka tänavused Põhjamaade Meistrivõistlused. Seni on edukaimalt esinenud Oliver, kes pälvis Vancoga seenioride arvestuses seitsmenda koha.

Seenioride Põhjamaade meister selgitati eile ehk reedel kahevoorulise 140 cm kõrguse parkuuri tulemuste põhjal. Esimene voor õnnestus Oliveril ja Vancol läbida vigadeta, teises paraku tuli eskimusi süsteemil, mis andis kokku 9kp. Kokkuvõttes tagas see meie paarile seitsmenda auhinnalise koha 20st. Põhjamaade meistriks krooniti soomlanna Marina Ehrnrooth hobusel EVLI Luikka.

Vanco ja Oliver osalesid päev varem samuti 140 cm kõrguses parkuuris, mis peeti puhtusele ja kiirusele, ning saavutasid seal 4 kp juures 11. auhinnalise koha. Samas sõidus koguti Hangstone’iga samuti 4 kp, mis aga tunduvalt aeglasema aja juures neile kõrget kohta ei andnud. Kokku osales parkuuris 41 paari.

Meie noorim takistussõitja Ypäjäl, Saskia Maripuu, kes on kõigest 14aastane, osales Põhjamaade Meistrivõistlustel oma iiri poniga Deal Or No Deal suurte ponide arvestuses ning esines treener Jessica Raide sõnul radade kõrgust ja raskust arvestades kenasti. Avapäeval tuli 125 cm kõrguses parkuuris esimeses voorus maha kolm, teises kaks latti. Järgneval päeval koguti esimeses voorus 8 kp, teises aga olid tõkked juba 130 cm ning sportlane pidas parimaks katkestada. Paar on koostööd teinud vaevu kolm kuud ning kokkuvõttes jäädi sooritusega rahule.

Linda Randpere võistleb Soomes noorte ratsanike arvestuses, kus takistuses on 140-145 cm kõrged. Esimeses osavõistluses sõideti Gardento Provaga voorud vastavalt 16 ja 8 kp-ga, teine osavõistlus on alles ees homme.

Täna asub võistlustulle Oliver Karma, kes osaleb Hangstone’iga legendaarsel 135 cm kõrgusel Finnderbyl.

Ypäjä tulemusi saate vaadata siit: http://online.equipe.com/en/competitions/16969