Oliver Karma ja Vanco Z Šiauliai MK-etapi neljandad, mullust võitu kordas Kazmireczak

Šiauliai Arena Horse Show viimase võistluspäeva tähtsündmuseks oli Kesk-Euroopa takistussõiduliiga MK-etapp, millel kordas mullust võitu poolaks Michal Kazmierczak, meie parimana saavutas kõrge neljanda koha Oliver Karma hobusega Vanco Z.

Lätlasest rajameister Ivo Mikelsons oli Šiauliais seadnud üles sellise tasemega MK-raja, et puhtalt suutis parkuuri läbida vaid poolakas Michal Kazmierczak hobusega Que Pasa 5. Kazmierczak kordas mullu saavuatud etapivõitu, mille saavutas mäletatavasti nüüdseks Ühendriikidesse müüdud hobusega Stakorado, tehes seda Kertu Klettenbergi ja Ulrikese ees. Tänavu jagati järgnevad auhinnalised kohad nelja karistuspunktiga sõitjate vahel. Kiireima neljaga võttis teise koha kolmapäeval võistluskeelu alt vabanenud leedukas Andrius Petrovas hobusega Winston, kolmas oli venelanna Natalia Simonia hobusega Klen. Kogu nädalavahetuse head minekut näidanud Oliver Karma ja Vanco Z sõitsid välja neljanda tulemuse, neile järgnes lätlane Andis Varna hobusega KS Coradina. Tallinnas võitnud Aleksander Belekhov ja Bivaldi katkestasid.

Meie teistest takistussõitjatest osalesid MK-sõidus veel Urmas Raag ja Kullo Kender, kes parematele kohtadele ei jõudnud. Raag ja Carlos said tulemuseks 9 karistuspunkt, Kender ja Axel V 12 ning Raag ja Ibelle 17.

MK-etapiks olnud Grand Prix`le eelnenud 130cm kõrguses Tabel C sõidus lõpetas Kullo Kender hobusega Astrid L Simonia ja Gardemarini järel teisena. Lisaks saavutas auhinnalise neljanda koha Tiit Kivisild hobusega Donna Paola, seitsmes oli Renek Rosenberg hobusega Vinski TT. Noorhobuste parkuuristki tuli Eestile auhindu, kui Kullo Kender ja Dolanda lõpetasid kolmandal, Riina Seder ja Kleopatra seitsmendal kohal.

Rahvuslikus 100cm klassis oli Susan Kaleta hobusega Garte D`Or kolmas, Grete Rebane hobusega Charming seitsmes.