Oliver Townend ja Cooley Master Class võitsid Land Rover Kentucky kolmevõistluse teist aastat järjest

Oliver Townend/ Foto: kentuckythreedayevent.com

Pinge püsis laes kuni viimase takistuseni, kuid Oliver Townend ei andnud oma tiitlit käest, kui hüppas Cooley Master Classiga parkuuri vigadeta ning lõpetas võistluse tulemusega 25,3 karistuspunkti.

“Sel aastal oli olukord minu jaoks pingelisem kui eelmisel aastal,” kommenteeris Townend, “Palju mugavam oli startida tagantpoolt kolmandana ning seejärel vaadata, kuidas teise ja esimese koha omanikud hüppavad. Seekord pidin viimasena startima ning eelnevate sõitjate ilusad sõidud lisasid pinget.”

“Parkuur läks plaanipäraselt. Cooley Master Class on väga puhas hüppaja ning isegi kui ta katsub kergelt ühte tõket, siis ta korjab selle võrra rohkem oma jalgu järgmisel kuuel. See oli kindlasti üks pingelisemaid parkuure, mis ma sõitnud olen ja olen õnnelik, et ma ei rikkunud seda Coolio jaoks ära,” lisab sportlane.  

Townend on LRK3DE ajaloos neljas sportlane, kes on võistluse võitnud mitu aastat järjest. Varasemalt on sellega hakkama saanud Bruce Davidson aastatel 1983 & 1984, Kim Severson aastatel 2004 & 2005 ning Michael Jung aastatel 2015, 2016 & 2017 (justnimelt isegi kolm aastat järjest ja kõik korrad fischerRocanaga!).

Vaata Oliver Townendi ja Cooley Master Classi võiduparkuuri:

Oliver Townend and Cooley Master Class wins 2019 #LRK3DE

Oliver Townend (Official) delivers another MASTER CLASS performance to win the Land Rover Kentucky Three-Day Event presented by Mars Equestrian for the second consecutive year in a row! #LRK3DE

Posted by USEF Network on Pühapäev, 28. aprill 2019

Päeva teiseks suureks kangelaseks oli Boyd Martin, kes Tsetserlegil ei saavutanud mitte ainult LRK3DE kõrget teist kohta vaid võitis ka parima ameeriklasena oma esimese Land Rover/USEF CCI-F*-L meistrivõistluse tiitli. Puhta parkuuriga ei lisatud ühtegi karistuspunkti ning lõpptulemuseks jäi 27,9 kp.

“Olen oma hobusega väga rahul,” kommenteeris Martin 12 aastast trakeeni ruuna, “Ta ei olnud soojenduses just kõige parem – hüppas ja kargas ringi – ning Oliverile ja Timile pakkus see hirmsasti nalja. Kuid mulle tundub, et areenil naudib Thomas atmosfääri ja teab, mis tegema peab. Ta katsus esimest tõket ning mõtlesin, et see tuleb küll raske sõit, kuid ülejäänud parkuuri oli hobune väga püüdlik ja andis endast maksimumi.”

Martini ja Tsetserlegi USA meistritiitel aitab unustada eelmisel aastal ebaõnnestunud maailmamänge. “Thomasega on süsteemid üsna keerulised: ta teeb esimesel tõkkel tihtipeale liiga suure hüppe ning jääb seetõttu järgmistel hätta. Meil on olnud läbi aastate tõuse ja mõõnasid, kuid usun, et ta saab ainult targemaks ja tublimaks kasvada.”

Vaata Boyd Martini ja Tsetserlegi parkuuri:

Boyd Martin & Tsetserleg #LRK3DE

Boyd Martin and Tsetserleg clinch the Land Rover/USEF CCI5* Eventing National Championship presented by Mars Equestrian! #LRK3DE

Posted by USEF Network on Pühapäev, 28. aprill 2019

Uusmeremaalane Tim Price, peab küll Rolex Grand Slami unistuse selleks hooajaks varna riputama, kuid puhas sõit parkuuris kindlustas talle ja Xavier Faer’ile tulemuse 30,9 ning kolmanda koha.

“Mu hobune on nagu üllatusmuna: sa ei tea kunagi, mis sind ees ootab enne kui sõit algab. Ta on kohati liiga tähelepanelik, näiteks ei meeldi talle üldse Liverpoolid. Seega oli meie jaoks väljakutseks kogu areeni keskmine osamis meenutas ookeani. Siiski, Hugo on väga aus ja võimekas hobune ning hüppas täna väga hästi,” kommenteeris Price.

Kokku läbis parkuuri vigadeta kümme sportlast, nende hulgas esikolmik. USA meistrivõistluste arvestuses tulid hõbedale Doug Payne ja Vandiver (35,9 kp), kes üldarvestuses lõpetasid viiendal kohal. Pronksi saavutas Philipp Dutton hobusel Z (39,7 kp). Üldarvestuses langes paar kahe vea tõttu parkuuris neljandalt kohalt seitsmendale.

Kõik tulemused on leitavad siit.