Oliver Townend purustas Badminton Horse Trials’il rekordeid

Oliver Townend & Cillnabradden Evo/ Foto: Badminton Horse Trials

Äsja Kentuckyst võiduga koju lennanud Oliver Townend alustas Badminton Horse Trials’it veelgi võimsamalt. Cillnabradden Evo’ga võttis ta liidripositsiooni enda kätte nii Badmintoni ajaloo kui ka 5* taseme parima koolisõidu järgse tulemusega – 19,7 karistuspunkti.

Skeemi eest saadud hinnete seast leiab vaid ühe 6,5. Kõik ülejäänud on 7+, sealhulgas üksteist 8,5, neli 9 ja kaks 10 – mõlemad viimase peatuse eest. “Olen selle hobusega juba mõnda aega sõitnud ja tean teda läbi ja lõhki,” kommenteeris Townend sooritust, “Siiamaani on kõik väga hästi!”

Vaata Oliver Townendi ja Cillnabradden Evo rekordilist skeemi:

Oliver Townend's record breaking dressage test

Watch Oliver Townend (Official) & Cillnabradden Evo's incredible dressage test in full here or via our Watch Again Livestream service: https://www.badminton-horse.co.uk/badminton-live They delivered the best dressage score at the Mitsubishi Motors Badminton Horse Trials in 19 years (19.7)! The record here until this point was Andrew Hoy & Darien Powers was 20.5. Facts courtesy of @EquiRatings

Posted by Badminton Horse Trials on Neljapäev, 2. mai 2019

Lisaks tegi Townend ajalugu ja on esimene sportlane Badmintoni ajaloos, kes hoiab krossile minnes enda käes nii esimest kui teist kohta. Just nimelt, Ballaghmor Class’iga saavutas Suurbritannia üks esinumbreid tulemuse 21,1kp, mis jääb vaid 1,4 karistuspunktiga alla Cillnabradden Evo sooritusele.

“Ma ei saaks kummagi hobusega rohkem rahul olla ja see algus on suurepärane,” sõnas Oliver, “Mõlemad mu hobused on väga töökad.”

Oliver Townend & Ballaghmor Class/ Foto: Badminton Horse Trials

Kolmandal kohal on samuti Suurbritannia esindaja Tom McEven hobusel Toledo de Kerser (24,0kp). Suurbritannia sportlased hoiavad enda käes ka järgnevat viite kohta ehk alles 9. kohalt leiame Austraalia lipu all sõitva Christopher Burtoni hobusega Graf Liberty (27,7kp).

Tänane kross algab meie aja järgi kell 13.30. Rajameister Eric Winteri poolt ehitatud rada on umbes 6700m pikk ning normiajaks on 11min 45sek. Tutvu krossitõketega siin!

Kõik Badminton Horse Trials tulemused ning stardijärjekorrad on leitavad nende kodulehel. Ühtlasi on võimalik kodulehel võistluste live-ülekannet vaadata.