Olümpiamängudel saavad esimesena medalid kaela kolmevõistlejad

Hobumaailm on täna esimest päeva sündmuste keskel ning saab teieni tuua esmamuljed ja loomulikult ka kolmevõistluse teise võistluspäeva kokkuvõtted. Krossi järel juhib Olümpiamängude kolmevõistlust Saksamaa võistkond ning individuaalselt Ingrid Klimke. 74st alustanust jätkavad võistlust homses takistussõidus 59.

Greenwich Parkis peetud kross oli katsumus omaette, ehkki palju tõstatati küsimusi just selle raskusastme üle – on tegu kolme või nelja tärni rajaga? Rajameister ning ka võistlejad nentisid ühiselt, et just pargi mägine maastik on see, mis tasakaalustab oodatust ehk veidi lihtsamaid tõkkeid. Viimastel nädalatel sadanud vihm on pinnasele üpriski halvasti mõjunud ning on mõistagi tehtud suuri pingutusi selle parandamiseks. Kohal olles ei tundu muidugi asi kriitiline, rahvas pikutab võistlust vaadates mõnuga murul, kuid mitmed hobused siiski libisesid ja paar tükki ka kukkus – seda eelkõige kurvides, mis on siin väga järsud. Rajal käis paar korda ka kiirabi ning ühe hobuse olukorda hinnati kriitiliseks, kuid hilisemal pressikonverentsil kinnitas peakohtunik, et neile laekunud andmeil ei ole ükski ratsanik ega hobune eluohtlikus seisus. Rajameister lisas ühtlasi, et on 5 aastat muretsenud ja kogu sündmust planeerinud, ja fakt, et ta on britt, ei ole kuidagi ebaõiglane: "Olen raja siiski teinud silmas pidades selle spordiala parimaid võimalusi ja nõudeid, mitte oma rahvusmeeskonda. Kui nad võidavad medali, siis on see sama tore kui siis, kui oleksin seda vaadanud kodust televiisorist."

Nüüd aga võistluse juurde. Pärast eilset koolisõitu, mille võitis mõnevõrra üllatuslikult jaapanlane Yoshiaki Oiwa, on seisud mõistagi muutunud. Oiwa krossi ei lõpetanud, tema järel teisel kohal olnud Stefano Brecciaroli (ITA) kogus maastikusõidult kõvasti karistuspunkte normiaja ületamise eest ning langes 16ndaks. Individuaalarvestuses on liidriks tõusnud kaks sportlast, kel mõlemal kogutud 39,30 mp – eilne neljas Ingrid Klimke hobusel Butts Abraxxas ning rootslanna Sara Algotsson Ostholt hobusel Wega. Eile kolmandana lõpetanud uusmeremaalane Mark Todd hobusel Campino aga jätkab hoolimata krossil saadud 0,4st karistuspunktist medali püüdmist samalt positsioonilt.

Hoolimata võimsast lõpuspurdist teenib Mark Todd ühe normiaega ületanud sekundi eest 0,4 mp. Foto: Külli Tedre

Meeskondlikult juhib võistlust algusest peale Saksamaa, kel kogutud 124,70 mp. Kodupubliku rõõmuks on koha võrra tõusnud ja teiseks jõudnud Suurbritannia (130,20 mp), kolmandana jätkab Rootsi (131,40 mp). Kolmevõistluse üks suurriike Uus-Meremaa on neljandana samuti tihedalt kannul (133,40 mp). Nagu näete, on vahed väga väikesed.

Krossil mahtusid normiaega vaid 9 sportlast. Klimke tunnistas, et sõitis kiiresti, kuna usaldas oma hobust ja lasi tal lihtsalt minna, mida viimane tegi rõõmuga. "Talle lihtsalt väga meeldis täna joosta!" kommenteeris sakslanna.

Ingrid Klimke ja Butts Abraxxas. Foto: Külli Tedre

Algotsson Ostholt, kes on eelmise OM-i meeskondliku kolmevõistluse kuldmedali omaniku Frank Ostholti abikaasa, tunnistas pressikonverentsil, et ehkki hetkel kolmandat positisooni hoidval Rootsil on ka väiksed medalimõtted peas, tuleb alati leida hetk tähistamiseks: "Kindlasti me tähistame meeskonnaga oma tänast saavutust, tähistada tuleb alati, kui selleks on põhjust, sest iga päev on uus päev ja uued tulemused." Sakslasest Frank Ostholt on ühtlasi Rootsi koondise treener.

Homme seisab kolmevõistlejatel ees viimane katsumus – takistussõit. Tulemusi saab kindlasti jälgida aadressil: http://www.london2012.com/equestrian/ ning ka otsepilti vaadata siin: http://www.eurovisionsports.tv/london2012/index.html

Uudised jõuavad teieni iga päeva hilisõhtul, kuna Eesti on ajas 2 tundi ees ning võistlused lõppevad küll õnneks mitte väga hilja, aga pärast neid toimuvad veel ka pressikonverentsid.