Olümpiavõitjad Lamaze ja Hickstead võitsid Leipzigi teise osavõistluse

Leipzigi tänase võistluspäeva olulisemaks alaks takistussõitjatele oli MK finaali osavõistlus, kus takistuste kõrguseks 160 cm. Üliraskel rajal tõestasid parimini oma võimekust kehtivad olümpiavõitjad Eric Lamaze ja Hickstead.

Eilse esimese osavõistluse rada võis nimetada Lääne-Euroopa keskmisest raskemaks, tänast juba üliraskeks. Raja raskuse ja seal toimunu kohta saate lugeda pikemalt tänasest päeva kokkuvõttest. Kahjuks peame tõdema, et eestlaste jaoks on tänavune MK finaal lõppenud. Klettenberg ja Ulrike R lõpetasid 20 karistuspunktiga, Kivisild ja Cinnamon katkestasid pärast viite mahaajamist.

41-st alustanud võistluspaarist suutis ümberhüpetele kvalifitseeruda kaheksa võistluspaari. Kiireima puhta tulemuse sõitsid välja mainitud Lamaze ja Hickstead. Teise tulemusega lõpetasid osavõistluse sakslane Christian Ahlmann ja Taloubet Z ning kolmandana hollandlane Gerco Schröder ja Eurocommerce New Orleans. Eilsetel võitjatel Marco Kutscheril ja Cashil pudenes ümberhüpetel üks takistus, mis andis tulemuseks kuuenda koha.

Takistussõitjate päev jätkub Tabel C parkuuriga kõrgusel 150 cm. Rolex Rankingu punkte andvas sõidus asuvad starti ka Gunnar Klettenberg ja Bingo. Lähitundidel alustavad voltižeerijad ning rakendisportlased.