Olustvere kolmevõistluse krossi parim eestlane oli Jaagup Kallas

Jaagup Kallas ja Aspirin krossil. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Kolmevõistluse kõige põnevam ala –kross – toimus täna Olustveres lauskuumuses. Parima eestlasena lõpetas krossi Jaagup Kallas, kes jätkab peale kahte ala EMV arvestuses liidrina. CIC1* arvestuses juhib endiselt Tuija Rosenqvist Soomest.

Olustvere krossirada oli rajameister Mikk Nõmme eestvedamisel saanud väga uhke. Lisaks kaunile ümbrusele, olid ka uued takistused väga kenad ja kokkuvõttes jättis kogu rada visuaalselt kauni mulje. Rada ise seevastu nõudis nii ratsanikelt kui hobustelt keskendumist, et puhtalt lõpuni jõuda. Raja üks atraktiivseimaid kohti oli kindlasti bankett, mida hüpati mõlemat pidi ja mille juurde oli kogunenud ka rohkelt publikut.

Rajale läksid esimesena EMV ja CIC1* arvestuse sõitjad, nende järel startisid rahvusliku klassi CNC90 klassi võistlejad.

EMV arvestuses hoiab esikoha kahe ala järel Jaagup Kallas hobusel Aspirin, kellel kokku 33,7 mp-d. Talle järgneb klubikaaslane Luise Vevers hobusel Ruudi (34,2 mp) ja kolmandal kohal on Erkki Hõim hobusel Cadmium (35,5 mp). Kuna punktide vahed on väga väikesed, siis homne takistussõit tuleb väga põnev ja medalid pole veel sugugi jagatud.

Tuija Rosenqvist ja New Orleans banketil. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Rahvusvahelises arvestuses hoiab esikohta Tuija Rosenqvist hobusel New Orleans, kes läbis krossiraja puhtalt ja 30 miinuspunktile lisa ei saanud.

Rahvuslikus klassis tegi väga ilusad sõidud mõlema hobusega Erkki Hõim ja asus peale kahte ala juhtima. Roleksiga on Erkki hetkel esikohal 33,9 mp-ga ja hobusega Winnerprice ollakse hetkel teisel kohal 34,2 pm-ga.