Olustvere Kolmevõistluskarika võitsid Erkki Hõim ja Roleks

Erkki Hõim & Roleks – Olustvere Kolmevõistluskarika põhiklassi võitjad. Foto: Elin Jalakas

Möödunud nädalavahetusel toimus kuuma ilma saatel tänavune Olustvere Kolmevõistluskarikas 2021. Algselt rahvusvahelisena toimuma pidanud CCI2*-S võistlus muudeti välisvõistlejate puudumise tõttu ümber rahvuslikuks, küll aga tuli põhjanaabreid esindama rahvuslikus CCN90 klassis üks soomlane.

 

CCN2*-S põhiklassis oli stardis seitse võistluspaari. Väga tugevalt alustas Kaire Kalm (ESHKS) Cavalieril, kui skeemis saavutati tulemuseks 71,14%. Talle järgnes teisena Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK) hobusel Roleks, tulemusega 67,96% ning kolmandana Maris Kangur (Tondi RSK) ja Al Pacino – 66,94%. Õhtul peetud takistussõidus eksisid nii Kaire kui Erkki parkuuris mõlemad vaid ühel takistusel ning mõlemad säilitasid oma algse positsiooni. Takistussõidus samuti vaid ühel takistusel eksinud Ervi Kaasiku (Nõo RK) ja Cendoria S tõusid nüüd viiendalt kohalt kolmandale, jättes Marise Al Pacinol takistussõidust kogutud kaheksa karistuspunktiga neljandale kohale.

Nagu ikka kolmevõistluses kipub olema – tõi kõige põnevam kolmas ala esikolmikusse muutused. Rajameister Mikk Nõmme poolt oli üles seatud 23 takistusega krossirada ning siinkohal ei saa mainimata jätta, et tänu võistluspaiga arendajate abile on Olustveres nüüd olemas ka korralik veetakistus.

Pühapäeval peetud krossis esimesena startinud Ervi ja Cendoria läbisid krossi vigadeta ning oli kindel, et vähemalt kolmas koht on 38,4 kp-ga kindlustatud. Teisena startinud Maris ja Al Pacino läbisid küll raja puhtalt, ent kogusid ületatud normiaja eest 5,2 kp. Klassi liidrid Kaire ja Cavalier alustasid krossi küll väga lennukalt aga kahjuks tuli kohe algusfaasis ka paari ainus eksimus kombinatsiooni 4A takistusel. Nüüd jäi klassi võit vormistada järgmisena startinud kogenud võistluspaaril Erkkil ja Roleksil, mida nad ka edukalt suutsid. Olustvere Kolmevõistluskarika võitsid Erkki Hõim ja Roleks tulemusega 36,0 kp, teiseks tõusid Ervi Kaasiku ja Cendoria S – 38,4 kp ning kolmandad olid Maris Kangur ja Al Pacino – 46,3 kp.

Rahvuslikus CCN90 klassis startis 26 võistluspaari ning siin võttis võidu Jaagup Kallas (Saare RK) ja Konfloria de Luna – 27,2 kp. Teised olid Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja Ottardi – 29,8 kp, kolmandad Eliise Leedmaa (Vändra RSK) ja Carraya – 31,3 kp.

Jaagup Kallas & Konfloria de Luna kappamas läbi uhiuue veetakistuse. Foto: Elin Jalakas

 

Kõik Olustvere Kolmevõistluskarika tulemused on leitavat siit.