Olustvere rakendivõistluse võidud läksid Poola ja Soome, Combi Cup`i etapivõit Reinausile

Pühapäeva pärastlõunal jõudis Olustveres lõpule esmakordselt Eestis peetud rahvusvaheline rakendispordivõistlus, mille kaks võit viis Poola Sebastian Bogacz ja ühe Soome Leena Vähä-Erkkila. Kodumaise Combi Cup`i etapivõit kuulus Pille-Riin Reinausile.

Möödunud pühapäeval oli Olustveres viimase alana kavas täpsussõit, kus senised liidrid suutsid oma positsioone säilitada. Hobuste üherakendites ühtegi puhast sooritust ei tehtud, ühe mahaaetud palli ehk kolme karistuspunktiga võttis alavõidu poolakas Bogacz, kes sellega kindlustas endale ka hobusega Elger üldvõidu. Koonustes lõpetas teise kohaga, samuti kolme karistuspunkti juures, lätlanna Dace Sture hobusega Solera. Lätlanna lõplikuks kohaks koondarvestuses oli viies. Teise tulemuse kokkuvõttes saavutas soomlanna Leena Kalalahti. Kahjuks langes Eve Haggi Vairiga neljandaks, kolmas koht kulus Bogaczile tema teise hobusega.

Anne Friis Soomest suutis ainukesena koonusraja puhtalt läbida; foto Mariliis Elmik

Ponide üherakenditest tuli päeva ainuke puhas sooritus. Täpsussõidu võitis selles kategoorias soomlanna Anne Friis poniga Friisin Paletti. Koonuste teise koha saavutasid Riina Rõa ja Grelli, kes olid kiireimad kolme karistuspunkti juures. Koondarvestuses olid Rõa ja Grelli kolmandad, mis ühtlasi oli Eesti ekipaažide kõrgeimaks kohaks. Võitis aga soomlanna Leena Vähä-Erkkila, kes mäletatavasti tegi supertulemuse koolisõidus, milleks 43.52 karistuspunkti. Teinegi koht läks koondarvestuses Soome, seda Hannu Kalalahtile.

Riina Rõa ja Grelli saavutasid eestlaste parima koha; foto Mariliis Elmik

Hobuste paarisrakendite arvestuses oli Sebastian Bogacz tervelt 70 karistuspunkti jagu parem leedukast Sergeijus Feoktistovasest. Kaks paari paraku Olustveres oligi, kuna üke Leedu paar võistlusele ei saabunud ning Läti paar ei läbinud edukalt esmast hobuste ülevaatust.

Kolm päeva väldanud võistlusele pani Olustveres punkti rahvuslik kombineeritud maratonide sarja kolmas etapp, kus asus starti 25 ekipaaži, kusjuures kaks paari. Paarisrakenditel astusid üles Anu Matsoo ja Airi Reinvart. Mõlema groomiks oli tuntud hobuveterinaar Tiit Siiboja. Kui Combi Cup`i kaks esimest etappi oli võitnud Eve Haggi, siis Olustveres suutis tema võitude jada katkestada Pille-Riin Reinaus, kes tegi parima tulemuse poniga Radar. Reinausile kuulus ka kolmas koht poniga Aramis. Teisele positsioonile sõitis end aga Kati Raidma poniga Pin Rock`s Poppius, olles lisaks neljas poniga Palas.

Olustvere Combi etapil olid väljas ka paarisrakendid; foto Mariliis Elmik

Pärast kolme etappi juhib sarja endiselt Eve Haggi, talle järgneb Kati Raidma ning kolmandaks tõusis Pille-Riin Reinaus. Kavas on veel kolmas etapp, mis toimub 20. augustil Pärna talus, finaal saab toimuma 23.-24. septembril jällegi Olustveres. Finaal koosneb kahest alast, millesks esmalt koolisõit ja seejärel kombineeritud maraton, kus erinevalt etappidest on rajal kaks maratonitakistust.

Olustvere rahvusvahelised tulemused leiate aadressilt http://olustveredrivingcup.ee/et/starttulemused/

Combi Cup`i tulemused https://ratsanet.ee/events/866?locale=et&year=2016