Olustvere rakendivõistlust alustati koolisõiduga

Täna alustati Olustveres Eestis esmakordselt toimuva rahvusvahelise rakendispordivõistlusega, mille avaalaks oli traditsiooniliselt koolisõit. Tasemel CAI1* selgusid võitjad.

Olustvere rakendivõistluse põhiklassideks on CAI2* tasemel peetavad hobuste ja ponide üherakendite ning hobuste paaride võistlused. Enim osalejaid startid hobuste üherakendites, kus liidriohjad võttis kätte soomlanna Leena Kalalahti, kes sõidab hobusega Judym. Kalalahti tulemuseks hinnati 55.36 karistuspunkti. Kui teisena läheb homsele maratonile poolakas Sebastian Bogacz hobusega Elger ja seda 56.90 karistuspunktiga, siis parima eestlasena on kolmas Eve Haggi hobusega Vairi 57.28 karistuspunktiga. Ülar Raudsepp ja Friidom on 63.17 punktiga viiendad, Raudsepp ja Redrum 68.48 punktiga kuendad. Lisaks osaels Eve Haggi hobusega Albrina, kellega sõideti tulemus 72.32 ning Reelika Rätsep hobusega Sangar, saavutades tulemuse 75.01.

Poniklassis esindab Eestit Riina Rõa, kes läheb maratonile vastu Grelliga kolmandalt kohalt tulemusega 63.10. Poniklassis on punktivahed küllaltki suured. Nii asus liidrikohale soomlanna Leena Vähä-Erkkila poniga S.W. Summer`s Dream Prince maailmaklassi tulemusega 43.52. Sama paar osales mullu ka ponide MM-il, kus saavutasid samuti tulemuse alla 50 karistuspunkti. Teisel positsioonil jätkab samuti Soomet esindav Hannu Kalalahti poniga Hessin Vihtori ja seda tulemusega 50.24.

Hobuste paarides on kaks osalejat, kellest poolakas Bogacz oli ilmselgelt parem leedukast Sergejus Feoktistovasest. Meeste vahe pärats koolisõitu on pea 15 punkti.

Täna jõudis lõpule CAI1* võistlus, kus kavas oli esmat kooli- ning seejärel täpsussõit. Ühes tärnis oli kavas võistlusklass ka neljrakenditele, kus osales ainsna Jaanus Kallaste. Sündmus on kindlasti ajalooline, sest toimetuse teada on see esimene eestlaste rahvusvaheline neljarakendite start läbi kogu maailma ajaloo. Ainsana osales ponide üherakendites ka Riina Rõa poniga Pin Rock`s Poppius. Hobuste üherakendites oli osalejaid kolm, kõik Läti vabariigist.

Homme jätkatakse Olustveres ilmselget rakendispordi atraktiivseima ala, maratoniga, mis algab kell 12. Otseülekanne on jälgitav Postimehe portaalist, kuid pigem on kõik huvilised oodatud otse sündmuste keerisesse Olustverre, saamaks vahetuid elamusi.

Rohkem infot ja tulemused ürituse kohta leiate aadressilt http://olustveredrivingcup.ee/et/esileht/